Magazyny, sklepy czy księgarnie nie mogłyby się obyć bez kompletu regałów, na jakich układa się zawartość pomieszczeń.

Dzięki temu lepiej będzie wykorzystana występująca w danym pomieszczeniu powierzchnia, a dodatkowo jest znacznie bardziej ułatwiony dostęp do magazynowanych przedmiotów. Regały są oferowane w bardzo dużej ilości odmian, i ich wybór powinien być uzależniony od charakteru obiektu i jego przeznaczenia. Jeśli magazyn czy sklep będzie projektowany, to najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie doświadczonej firmy, jaka zaprojektuje regały tak, aby najlepiej mogły spełniać swoją rolę.

regał

Źródło: http://www.flickr.com
Przy powierzchniach magazynowych stosuje się kilkanaście odmian regałów, łącznie z takimi, które pozwalają na całkowitą automatykę umieszczania i odbioru towarów. Dużą popularnością się cieszą regały wysokiego składowania, mają one półkową budowę i są przystosowane do obsługiwania palet, lecz tak naprawdę będą się sprawdzać przy większości magazynowanych towarów. Ich największym plusem stała się duża elastyczność montażu, jeżeli będzie trzeba już postawiony regał przerobić, to nie wymaga to dużego nakładu czasu i pracy.

Całkowicie inne funkcje powinny spełniać regały do sklepu. Ich najważniejszym zadaniem będzie wyeksponowanie produktów i towarów, i przy tak dużej konkurencji w tym segmencie rynku nie może być mowy o ich przypadkowych wyborach (dodatkowe informacje jeśli chodzi o meble sklepowe). Sklepowe regały należy dostosować do wielkości danej placówki, tak żeby zagwarantować odpowiednie szerokości na przejście dla klientów, a jednocześnie dużą wygodę przy sięganiu po umieszczone towary.

regał

W przypadku sklepów bardzo dużą rolę będzie odgrywać także estetyka, dlatego też producenci regałów coraz częściej wykorzystują szkło i elementy z plastików, które nadają półkom elegancką, nowoczesną stylistykę. Jak widać po badaniach, dzięki odpowiedniemu doborowi regałów w większości sklepów da się zwiększyć obroty o kilkanaście procent, co daje spore dochody dla właścicieli.

Jeśli myślisz, że w tym tekście są warte uwagi wiadomości, to zobacz również inne szczegółowe omówienie (https://www.czarnakreda.pl/) opisywanej tematyki. Tam także znajdziesz interesujące zagadnienia.

Jeszcze odmienne zadanie spełnia regał na akwarium, jego najważniejszym zadaniem będzie przechowanie kilku poziomów mniejszych i większych akwariów w zoologicznych sklepach. Zainteresowanych tym rodzajem mebli zachęcamy do przejrzenia poradnika: regały do sklepu akwarystycznego, dostępnego bezpłatnie w sieci.

Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes