Styl naszego otoczenia mówi o nas

Jedno z naszych porzekadeł zwraca uwagę fakt, że wygląd człeka a także jego otoczenia wpływa na to, w jaki sposób będziemy postrzegani przez innych. I ten fakt potwierdzają psychologowie. Okazuje się bowiem, iż podświadomie kierujemy uwagę na to, jak nasz rozmówca wygląda.


Wykonywane co jakiś czas doświadczenia – nawet w znanych programach TV – dowodzą, że prościej może być uzyskać wsparcie komuś, kto będzie schludnie odziany, aniżeli tej samej osobie ucharakteryzowanej na zapuszczonego bezdomnego. Więcej osób pomoże schludnej dziewczynie aniżeli chłopakowi w dość swobodnym okryciu.
Z tej relacji między wyglądem a odbiorem środowiska korzystają firmy. Nie przypadkiem w swoich wewnętrznych regulaminach definiują często w jaki sposób ma wyglądać ubiór pracobiorcy, łącznie z kolorystyką. Podobnie jest z samymi pomieszczeniami biur dużych firm. Tam również nic nie zostało zostawione losowi. Te pomieszczenia również mają przywodzić na myśl stabilność i zaufanie.
Nie zdumiewa przeto fakt, że prywatnie także staramy się komunikować z otoczeniem za pomocą tego jak się ubieramy bądź jak mamy zaaranżowany domek. Praktycznie już od wejścia do domu jego gospodarze mogą oświadczyć otoczeniu różne rzeczy. I tak na przykład zabawne wycieraczki wejściowe sugerują, iż mieszkańcy mają poczucie humoru oraz spory dystans do siebie. W sprzedaży można więc spotkać
przeróżne wzory tychże przedmiotów. Znajdziemy wejściowe wycieraczki tradycyjne, które prawdopodobnie kupią ludzie o zdecydowanie zachowawczych poglądach, albo minimaliści którzy zwracają większą baczność na praktyczną aniżeli estetyczną stronę takich przedmiotów.


Przypuszczalnie wspomniany typ klienta nabędzie również obrusy plamoodporne , ponieważ są to obrusy ogromnie praktyczne. Przypuszczalnie estetyczne obrusy plamoodporne przypadną również do gustu młodziutkiej mamie, która na co dzień walczyć musi z trudnymi plamami.
Dla osób lubiących praktyczne a równocześnie estetyczne przedmioty, świetnym wyborem będą też dywaniki łazienkowe które nie tylko dodadzą łazience elegancji, ale także spowodują iż po wyjściu spod prysznica pod stopami wyczujemy miły materiał, a nie chłodne płytki.