Co zrobić, żeby otworzyć sklep z używaną odzieżą? – poradnik praktyczny

Sklepów z ubraniami w naszym kraju jest bez liku, tak więc możemy ocenić, że rynek ten jest silnie nasycony i ciężko byłoby nam odnieść sukces ze swoim własnym sklepem w tychże warunkach. Niemniej jednak można otworzyć obiekt handlowy z odzieżą używaną, tzw. second hand. Taka forma wydaje się niezłym pomysłem na własny interes. W Polsce takie sklepy są bardzo popularne. Umożliwiają one zakup niedrogiej garderoby w dobrym stanie, która w dodatku pozwoli nam wyróżnić się z tłumu. W jaki sposób uruchomić ciucholand?

sklep z ciuchami

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysł otworzenia sklepu z używaną odzieżą winien pociągnąć za sobą odpowiedni wybór lokalizacji. To, w którym miejscu otwarty zostanie taki sklep będzie następnie decydowało o liczbie regularnych klientów. Ciucholand dobrze jest otworzyć w miejscu, w pobliżu którego nie ma jeszcze podobnego sklepu. Lokal na ciucholand musi spełniać określone wymogi sanitarne, budowlane jak też przeciwpożarowe. Są one takie same jak przy otwieraniu każdego innego biznesu o charakterze handlowym.

W co wyposażyć nasz sklep? Second hand powinien posiadać zupełne wyposażenie (zobacz: urządzenie do depilacji laserowej) sklepu odzieżowego – półki, regały, kosze na drobne przedmioty a także wieszaki na ubrania. Na terenie sklepu powinny znaleźć się także przymierzalnie wyekwipowane w lustra. W sklepie, w którym wyprzedawana będzie odzież na wagę, winna się taka znajdować. Prócz tego dodatkowo lada sklepowa jak też oczywiście kasa z terminalem – więcej na stronie hurtowni odzieży z Grudziądza.

Przedsiębiorca który chce uruchomić ciucholand będzie potrzebował zawrzeć kontakty handlowe z przedsiębiorstwami trudniącymi się eksportem takich artykułów. Zazwyczaj odzież używana trafia do polskich lumpeksów ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii. Jak znaleźć dobrego dostawcę? Starczy wbić w Google hasło: hurt ubrań używanych, a uzyskamy całe mnóstwo rezultatów.

Często jest to odzież wysokie próby, najczęściej markowa, którą łatwo możemy sprzedać w naszym kraju.

Jeśli masz pewność, że informacje na omawiany temat okażą się dla Ciebie użyteczne, to odwiedź serwis www (https://snmw.pl/), który zapewne takie wiadomości ma.

Koszty zakupu używanej konfekcji do ciucholandu kształtują się w przeróżny sposób. Wyszukując dostawcę w sieci możemy zakupić odzież już za 1 euro za kilogram. Założenie dziś sklepu z odzieżą używaną wydaje się być przyszłościowym, intratnym interesem ze względu na trend ekologiczny i sentyment do lat minionych u części młodych ludzi.

Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes