Praca tymczasowa

Każdego roku, nieomal pół miliona rodaków wyjeżdża do pracy tymczasowej poza granice naszego kraju. Niezwykle atrakcyjnym miejscem są Niemcy, Holandia, Francja, oraz Finlandia. Szansa zarobku w okresie letnim, to dla większości osób pociągająca perspektywa. Pociągają nie tylko znaczne płace, ale również sposobność ujrzenia innego kraju, nabycia praktyki i nowych znajomości.
porównaj
Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
praca (zobacz oferty pracy agent nieruchomości) sezonowa najchętniej przyjmowana jest za zachodnią granicą, bo jest blisko i pewnie, a Niemcy cenią sobie niezawodność naszych pracowników. Wiosną zaczyna się tam okres na szparagi, truskawkowy i ogórkowy. Zarobki za pracę sezonową są zróżnicowane. Zależne są one przede wszystkim od uzgodnień płacowych w indywidualnych regionach, a wynoszą przeciętnie 5 – 6 euro. Sporym plusem pracy u zachodnich sąsiadów jest ich bliskość, a tym samym częstszego przyjazdu do domu. praca (zobacz oferty pracy agent celny) sezonowa w Holandii już od wielu lat przyciąga pracowników z Polski. Z propozycji agencji korzystają zwłaszcza ci, którzy wyjeżdżają na zarobek po raz pierwszy, nie czują się za pewnie w obcym kraju z innym językiem, bądź mają już pozytywne przejścia z daną agencją.
Praca sezonowa rozpoczyna się w okolicach maja, a kończy na jesień. Jest możliwość również liczyć na zatrudnienie przy kwiatach, w chłodniach, bądź przemyśle mięsnym. W Holandii zarobki są zależne przede wszystkim od wieku pracownika, przeliczników pracodawcy, punktu, również zakresu pracy. Zwykle
praca sezonowa
Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
oferowane stawki to 7-9 euro na godzinę na czysto. Warto wiedzieć, że agencje pośrednictwa pracy biorą za własne usługi porównaj opłaty. Bywa tak, że pertraktują w rozliczeniach między pracodawcą a pracownikiem. Atutem jest to, że nieraz oferują mieszkanie, dojazd do miejsca pracy i pieczę swojego pracownika na miejscu.

Praca sezonowa we Francji pociąga nie wyłącznie ze względu na zarobki, ale i czar tego kraju. Na pracujących tymczasowo z Polski czeka rolnictwo i cały rynek winiarski. Praca jest różna rozpoczynając od ścinki winogron, po pomoc w produkcji wina. Praca sezonowa to dla wielu ludzi wyłączne źródło utrzymania, zwłaszcza z rejonów o dużym bezrobociu.