Monitorowany parking bywa najlepszym pomysłem, kiedy szuka się miejsca, gdzie można pewnie zostawić samochód

Przestępstwa w naszym kraju stają się coraz częstsze. Wiele z nich tyczy aut, które padają aktem wandalizmu, a także ulegają kradzieży. W mnogich przypadkach kłopotów z pojazdem można by uniknąć, jednak kierowcy pragnąc tańszych rozwiązań, parkują je w niepilnowanych miejscach. To może okazać się powodem kłopotów.
samochody na parkingu
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
W miastach ciągle brakuje miejsc parkingowych

Nie wszyscy kierowcy pojazdów posiadają dostęp do własnego garażu lub (zobacz praca.egospodarka.pl) stanowiska postojowego pod blokiem. Niektórzy z nich muszą szukać punktu, gdzie można trzymać swój samochód. Często zatem auta stoją przy drogach i chodnikach lub (patrz programylojalnosciowe.pl) w alejkach między budynkami. Z racji iż nikt ich nie pilnuje (po przejściu na stronę), w wyjątkowo prosty sposób są w stanie one paść łupem złodziei lub być zniszczone. Taka sytuacja niesie przykre doświadczenie, a przede wszystkim poważne płatności związane z kradzieżą pojazdu lub naprawami. Problemem większych miast bywa stosunkowo skromna liczba parkingów, gdzie da się pozostawić auto, kiedy chce się coś załatwić. Rozwiązaniem może być strzeżony parking.Strzeżony parking pozwala bezpiecznie i komfortowo przechować samochód

Na parkingu strzeżonym samochód może zaparkować właściwie każdy. Używają go zarówno kierowcy, którzy potrzebują zaparkować wóz po przyjeździe do pracy, a także ci, którzy przybywają do miasta dokonać zakupów lub w celu realizowania innych spraw i chcą zostawić wóz na jakiś czas w bezpiecznym miejscu. Strzeżony parking jest doskonałym pomysłem, jeśli wyjeżdża się na kilka dni, np. na wakacje. Samochód zaparkowany na monitorowanym parkingu będzie na oku przez cały czas i nie trzeba się martwić, że pozostawiony pod domem przyciągnie uwagę złodziei.Z jakiego powodu nie warto oszczędzać na parkowaniu?

Mnóstwo osób decyduje się parkować pojazd w niepilnowanym miejscu, gdyż boi się kosztów. Faktycznie, parkingi bywają bardzo kosztowne, jednak powinno się poszukać stanowiska odpowiedniego na naszą kieszeń, by nie być zmuszonym zostawiać auta na ulicy i ryzykować zniszczenia lub rabunku samochodu.