Zabawka dostosowana do wieku malucha

Pierwszymi zabawkami najmniejszych dzieciaczków są kolorowe grzechotki, barwne przytwierdzone do łóżeczka karuzele muzyczne z pozytywką i gryzaki. Po czasie grzechotek i karuzel nadchodzi czas na zakup zabawek edukacyjnych, które zamiast samej radości z zabawy poczynają uczyć.

Dzieci w okresie niemowlęcym poznają nowy, otaczający je świat. Lubią badać rzeczy poprzez dotknięcie, kładzenie do ust, wyrzucanie czy uderzanie o konstrukcje łóżeczka. Krągłe plastikowe piłeczki, z powycinanymi układami figur geometrycznych oraz polskie klocki dla dzieci o takich samych układach, jak otwory, uczą małe dzieci rozróżniania kształtów, nazywania określonych figur, pobudzają fantazję, uczą układania określonych kształtów, a z biegiem czasu zawiłych konstrukcji według fantazji malucha. Pociechy stawiają pierwsze kroczki, potem doskonalą się w chodzeniu, kopią piłkę, tańczą… i bardzo prędko się nudzą.

oferta polskich klocków dla dzieci
Źródło: flickr.com
]Stąd też w tym wieku zabawki winny być zróżnicowane i aktywizować do przyswajania wiadomości o świecie. W tym czasie istotne jest, aby otaczające je gadżety miały intensywne barwy, były mięciutkie, wydawały rozmaite dźwięki. Dzieci w wieku przedszkolnym doskonalą swe umiejętności, zadają bez liku pytań, wręcz chłoną wiedzę. Ukochanymi zabawami staje się kreślenie, wycinanie, malowanie farbkami oraz lepienie z plasteliny. Pojawiają się gadżety imitujące świat osób dorosłych, zatem ciężarówki, aeroplany, plastykowe sprzęty gospodarstwa domowego, narzędzia do majsterkowania, telefony talerzyki jak też ubranka i rekwizyty do przebierania się. Pociechy w tym wieku parodiują rodzicieli oraz bohaterów swych ulubionych bajek. Niemałą rolę odgrywają również zabawy w rodzaju memory, to jest: quizy, rebusy, które ćwiczą pamięć, wzbogacają słownictwo a także ćwiczą logiczne rozumowanie.Rzecz jasna powinny być one dostosowane do wieku, w przeciwnym przypadku dzieci mogą się do nich uprzedzić. Jednakowo atrakcyjne są gry planszowe. Na rynku zabawkarskim osiągalne są setki rozmaitych gier, jakie łączą pokolenia i razem zapewniają sporo radości. Nauczają one gry zespołowej, kalkulowania, przewidywania jak też strategii, zaś układanki - wytrwałości.

Na pewno stosowne będą gadżety z materiałów naturalnych, na przykład zabawki drewniane dla dzieci. drewniane dla dzieci są bowiem doskonałym wyborem zarówno ze względu na swoją trwałość, bezpieczeństwo, jak i możliwości zabawy, które dają.