Przed podjęciem takich rozstrzygnięć trzeba: mieć pojęcie, co będziemy sprzedawać, określić wachlarz oferowanych produktów, mieć pojęcie kto będzie odbiorcą danego typu towarów, znać dokładne koszta przesyłek, zaznajomić się ile i jacy konkurenci są na rynku.

Skrupulatnie poznać ich ceny i skontrolować jakie ceny my zdołamy zaproponować.

Podnoszona tu kwestia jest dla Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu lampy markslojd, który publikuje zbliżone tematy.

Nasz sklep powinien posiadać własny regulamin. Jeżeli nie wiemy jak go napisać wpiszmy w przeglądarkę: regulamin sklepu jak napisać (poznaj więcej na w Sieci internetowej znajdziemy całą masę gotowych wzorów jakie starczy dostroić do naszych wymagań.

zakupy przez internet

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Przed rozpatrywaniem czy ma sens otwarcie sklepu online muszę podkreślić bardzo ważką informację. Wszelki nowy market zwraca się dopiero po okresie przynajmniej jednego roku, a niekiedy nawet 2 lat! Dla jednostek nie prowadzących firmy otworzenie sklepu to istotnie ogromne wyzwanie. Rzecz jasna mając odpowiedni kapitał pieniężny jest to do wykonania. Są też odstępstwa w wypadku trafienia w tzw. rynkową niszę. Większość sklepów jednakże po kilku miesiącach bankrutuje. Z jakiej przyczyny? Jest bardzo wiele powodów: złe projektowanie i wykonanie sklepu, brak jakiejkolwiek kampanii reklamowej, słaba pozycja w przeglądarkach, złe zdefiniowanie grupy docelowych konsumentów.

sklep online

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Całość przekłada się na liczbę nabywców korzystających z naszych usług zaś ilość klientów przekłada się na przychody. Jak więc nie dopuścić do realizacji tak ponurego scenariusza? Przede wszystkim jeżeli pragniemy uruchomić sklep zdalny powinniśmy wiedzieć co będziemy wyprzedawać. Najlepiej byłoby sprzedawać coś, co nie było dotychczas sprzedawane w Sieci, bądź nie jest znane w takiej formie sprzedaży. Dzięki temu konkurencja w startowym okresie naszego biznesu będzie mała. Przebicie rywalizacji nie jest proste a co się z tym wiąże nie będziemy zyskiwać (przynajmniej nie w czasie pierwszego roku działalności). Dobór towaru łączy się ściśle z klientem, z ludźmi, dla których dany artykuł jest przeznaczony. Jeżeli towar jaki mamy wyprzedawać przeznaczony jest dla osób starszych to posiadamy marne szanse. Zadajmy sobie zapytanie czy kupiłbym dla przykładu dzieło malarskie przez Net. Ja na pewno bym nie kupił.
Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes