Jak dbać o samochód: jakie elementy musimy wymieniać

Jeśli stajemy się właścicielem samochodu, chcemy, żeby jak najdłużej był sprawny. Najczęściej jest to inwestycja na długi czas, w związku z czym dbamy o nią bardzo dobrze. Jak wiadomo niektóre elementy muszą być zmieniane w odstępach czas, warto o tym pamiętać i nie pomijać. Jak dbać o auto?

samochód

Autor: Howdy
Źródło: http://www.flickr.com
Co 24 miesiące trzeba wymieniać olej hydrauliczny. Stosuje się go w m.in. układach hamulcowych lub siłownikach hydraulicznych. Należy to wykonać, gdyż specyfik ten ochrania części metalowa, tym samym zmniejsza ich zużywanie. Następny jest olej silnikowy i jego filtr. Tak naprawdę to ta para przychodzi na myśl, gdy wspominamy o wymianach czegoś w samochodzie np. płyn do chłodnic. Olej wymaga się wymiany raz w roku lub po przejechaniu 15-30 tysięcy km. Należy sprawdzać również filtr kabinowy i klimatyzację. Jeśli nie robimy tego, powietrze w samochodzie staje się pełne zanieczyszczeń, co zdecydowanie nie jest dobre dla naszego zdrowia.

Filtr ten należy odnowić raz w roku bądź po przejechaniu 15 tysięcy km. Bardzo istotny jest olej do skrzyni biegów. Gdy zależy nam na tym, aby działała ona sprawnie i bez problemów pierwsza wymiana jest konieczna w przedziale 40-120 tysięcy km. Kolejne niestety trzeba zmieniać wcześniej, gdyż nie możemy wypełnić całości. Bezpieczna jazda jest niewykonalna bez działających klocków hamulcowych.

Z pewnością przysłuży Ci się najnowsza wiadomość. Więc wejdź w ów link i raduj się artykułem, który z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

W pewnych przypadkach ich starcie jest alarmowane na panelu pojazdu, jednak kłopoty można także rozpoznać po niecodziennym zachowaniu

samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

na drodze.

Oszacowany przedział to ok. 30-60 tysięcy km. Wymianie podlega też płyn hamulcowy – średnio co 24 miesiące. Co ok. 5 lat warto kupić nowy akumulator. To zdecydowanie usprawni ruszanie. Chociaż może się to wydawać nieistotne, ważny jest również płyn do spryskiwacza, który warto uzupełniać, żeby móc świetnie widzieć trasę – . Jeżeli chodzi o wymianach, nie wolno zapominać o ogumieniu. Wielu kierowców zadaje pytanie, czy zmiana opon z uwzględnieniem pory roku jest niezbędna. Z całą pewnością tak. Istotnie zwiększy to nasz komfort jazdy i pozwoli na uzyskanie najlepszych osiągów.

Samochód nie jest tanią inwestycją, w związku z tym często kupowany bywa na długi czas. Każdy chce, żeby był sprawny jak najdłużej. Jeśli nam na tym zależy, musimy o niego szczególnie dbać. Podstawowym krokiem będzie na pewno wymiana elementów, które zużywają się najczęściej. Gdy przeprowadzimy te małe naprawy, zdecydowanie wydłużymy życie naszego pojazdu. Warto więc o tym nie zapominać i cieszyć się sprawnym autem jak najdłużej.

Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes