Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Od dłuższego czasu jesteśmy w stanie zauważyć niepokojącą sytuację na rynku pracy. Niestety, na dzień dzisiejszy tylko wybrane regiony Polski mogą pochwalić się spadkiem bezrobocia. Mało optymistyczne wiadomości dochodzą z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?


A może w Żywcu powinna powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy będące w stanie zapewnić dodatkowe etaty? Zdania radnych są rozbieżne. Jedni są pewni, że same koszty przedsięwzięcia są bardzo duże,| a co istotne nie gwarantują sukcesu. Odpowiedzią na to zagadnienie jest ościenna gmina, która mimo wielu zabiegów przekonała do siebie tylko jednego inwestora. Druga grupa posiada inne stanowisko. Są przekonani , iż strefa jest przyniesie wiele dobrego i jeżeli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie przekona się czy „było warto”. Trzeba próbować wszystkiego, w celu walki z bezrobociem i to jest ich zasada.
To dopiero koncepty, a jak się wygląda obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu?.
Patrz tu http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/technolog
Żywiec, z powodu swego interesującego położenia to dobrze rozbudowana turystyka, gastronomia oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele czy domy wczasowe stale poszukują zaradnych osób, które z zaangażowaniem i pasją oddadzą się czynnościom które przydzielono im w nowym miejscu pracy.
Zdjęcie w technice rybie oko
Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo w Żywcu pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, czy osoby związane z pracami budowlanymi. Szczególnie, że za chwilę będzie miało miejsce sezon wiosenno-letni, a razem z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To ciekawa alternatywa, zazwyczaj dla tych osób, które nie mają stałego zatrudnienia.
Czytaj więcej na http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/kontroler


Pozytywem prac sezonowych jest to, że naszym chlebodawcom nie zależy jedynie na dyplomach, co na zaangażowaniu i chęci rozwoju własnej wiedzy. Dzięki takiemu podejściu powierzone czynności mogą być wykonywane zarówno przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez praktyki.
Jakie jeszcze profesje poszukiwane są na terenie miasta? Dobrym pomysłem jest przejrzeć oferty pracy w sieci. Najłatwiej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej tekst, np.: oferty pracy Żywiec - a jest możliwość, że napotkamy na satysfakcjonującą nas pracę.
Ciąg dalszy http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/pakowaczka