Rozlicz komfortowo pit oraz wspomóż najbardziej potrzebujących

Ilość osób potrzebujących, jakie czekają na naszą pomoc jest ogromna. Nie możemy zapomnieć o nich podczas składania zeznań podatkowych. Wskazanie organizacji czy fundacji nic nas nie kosztuje, a może spowodować naprawdę bardzo dużo dobrego. Mnogość organizacji pożytku publicznego wskazuje na to, jakie rozległe pozostaje morze potrzeb.

kliknij tutaj

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdego roku musimy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Czas na to zadanie przemija wraz z ostatnim dniem kwietnia. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. W jaki sposób przekazać 1% dla opp, czyli organizacji pożytku publicznego? Najbardziej istotnym elementem jest wpisanie bezbłędnego numeru KRS. To on stanowi podstawę do przekazania środków pieniężnych. Nie musimy nawet znać pełnej nazwy stowarzyszenia, któremu chcielibyśmy pomóc. KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy, jest gwarantem bezproblemowe przekazanie środków. Wypełniając deklarację podatkową trzeba pamiętać o właściwym wypełnieniu wskazanych rubryk. Są one oznaczone numerami: 124 oraz 125. W sytuacji kiedy pragniemy wskazać konkretną osobę, trzeba dodatkowo wypełnić pola oznaczone następującymi numerami: 126, 127 i 128.

Istotną sprawą jest to, by sprawdzić, czy wybrana przez nas organizacja pożytku publicznego przejrzyście rozlicza się ze swojej działalności. To jej powinność. Jeśli nie mamy konkretnej organizacji, a bardzo zależy nam przekazać 1% dla opp, sprawdźmy spis, który jest ogólnodostępny na portalach konkretnego ministerstwa. W tym wypadku wejdźmy na stronę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To Urząd Skarbowy przekazuje należne fundusze na konto wskazanych organizacji pożytku publicznego. Podatnik nie przelewa samodzielnie kwoty 1% podatku! –

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego warto pomagać najbiedniejszym i przekazywać 1% dla opp? Po pierwsze, jeżeli mamy ku temu sposobność, to powinniśmy ją właściwie wykorzystać. Po drugie, nigdy nie wiemy, czy my bądź ktoś z naszych bliskich nie będzie potrzebował takiej formy wsparcia. Podobno warto dzielić się bezinteresowną pomocą. Za jej sprawą świat może zostać ładniejszy. Jeżeli to my podajemy komuś pomocną dłoń, to być może pewnego dnia ktoś tę dłoń wyciągnie do nas. Fundusze są ogromnym zastrzykiem gotówki dla tych, których nie stać na kosztowne leczenie lub utrzymanie. Zdarza się, że są dla kogoś słynnym być albo nie być. Przekazanie jednego procenta nie wymaga naszego czasu. Nie jest czasochłonne. Dla nas to tylko kilka sekund, a dla podopiecznych przeróżnych organizacji to dawka leków, seria rehabilitacji, porcja zupy lub miska karmy (w przypadku schronisk dla zwierząt).
Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes