Czym się charakteryzuje aranżacja mieszkania w modnym kierunku vintage?

Ostatnimi czasy trendy jest powracanie do przeszłości. Najsampierw w latach 90-tych obserwowaliśmy wzrost popularności literatury historycznej – półki w księgarniach uginały się od lektur o tej tematyce.

Również telewizja emitowała wiele programów o tematyce historycznej. Nie dziwi wobec tego fakt, że trend ten przedostał się do w szerokim zakresie pojętej mody. Kiedy jeszcze dorzucimy sentyment za PRL, musiało tak być. Styl o którym piszę mieni się Vintage. Oznacza on mieszanie nowoczesnego ze starym. Może to być przykładowo umiejętne łączenie współczesnego wnętrza pokoju z klasycznym żyrandolem, w taki sposób ażeby jedno z drugim harmonizowało. Doskonałym przykładem mogą tu być nader nowoczesny sprzęt HIFi a zewnątrz obudowa jak gdyby żywcem z antycznego radia z oczkiem. W dodatku to wszystko postawione w nowoczesnym, połyskującym chromem salonie. W podobny sposób może zostać wyposażone każde z wnętrz. Wyobraźmy sobie przykładowo super nowomodny salon, na środku sufitu wisi żyrandole klasyczne z kryształu.

Autor: Technolux

Albo dajmy na to wystrój gabinetu do pracy na wskroś współczesny (z plazmą, laptopem), a blisko tego stare pióro wieczne noszące ślady użytkowania, ale nie zniszczone. Celem tych wszystkich zabiegów jest próba pogodzenia wody z ogniem, przeszłości przynoszącej nam poczucie bezpieczeństwa z poczuciem komfortu, które daje współczesne wzornictwo jak też technologia. Budzi się taka myśl, że w tym pędzącym jak superszybki odrzutowiec nowoczesnym świecie, jest coś co nie przemija, choćby to miało być tylko pióro odziedziczone po dziadku.

Dlatego więc mogą z sobą w jednej alkierzy harmonijnie współistnieć lampki nocne nowoczesne i stare łóżko małżeńskie z baldachimem. Obydwa te przedmioty, zarówno nowoczesna lampka nocna i łóżko po babuni spełniają swą rolę i wzajemnie się uzupełniają. Dawne łoże przydaje pomieszczeniu splendoru a nowoczesna lampka nocna pozwala nam oszczędzić czas (nie potrzeba szukać nafty). Podobne pomysły możemy stosować w umywalni, gdzie współczesna wanna będzie udawać naznaczoną czasem wannę babci, równocześnie oświetlać umywalnię będą nowoczesne plafony łazienkowe z żarówkami ledowymi. Wielce ważne jest, ażeby wszystkie te detale ze sobą współgrały, podkreślając wzajemnie swoje atuty.
Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes