Szkolenia Lean – czemu warto wziąć w nich udział a co nam zapewniają?

Od wielu lat techniki lean wykorzystywane są w krajach całego świata. Od niedawna też w Polsce pojawiła się moda, a nade wszystko przymus wprowadzania oszczędności w firmach. Przy pomocy technik lean manufacturing można zoptymalizować zarządznie zasobami podczas produkcji, tym samym powinno się zainteresować się tym zagadnieniem.

Sala konferencyjna

Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Co to jest lean manufacturing?
Lean manufacturing (z j. ang. produkcja odchudzona) to tryb efektownego kierowania produkcją. Jej celem jest przede wszystkim ograniczenie marnotrastwa na poszczególnych etapach produkcji. Dzięki skorzystaniu z technik tej metody zmniejsza się wykorzystanie elementów koniecznych do wykonania produktu końcowego, a tym samym wyraźnie zmniejszają się koszta wytwórczości.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę (https://franklincovey.pl/lojalnosc-pracownikow/), która odnosi się do omawianej sprawy, zatem niewątpliwie także Cię zainteresuje.

Dlaczego warto wdrażać lean manufacturing w swoim przedsiębiorstwie?
Techniki lean manufaktoringu wprowadza się przede wszystkim z powodów finansowych. Zminimalizowanie wielkości marnotrawionych surowców powoduje, iż koszta wytwórczości wyraźnie spadają, a w związku z tym dochody firmy są wyższe. Na dodatek umiejętne administrowanie zasobami pozwala na obniżenie zapasów magazynowych, co ma wpływ na oszczędności firmy. Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe wydatki na utrzymanie magazynów, a jednocześnie mniej kapitału umieszczonego w składniki głównego produktu. Mniejsza ilość kapitału zamkniętego w magazynach pozwala na lokowanie go w innych miejscach, co jest niezwykle istotne dla energicznego działania firmy Czytaj też

.

Niestety w naszym kraju jeszcze metoda szkolenia lean manufacturing jest jeszcze mało znana, w następstwie tego zaledwie nieliczni właściciele firm z niej korzystają. Niemniej jednak na rynku można spotkać coraz to większa ilość przedsiębiorstw przeprowadzających szkolenia len manufectoring. Niewątpliwie powinno się wziąć w nich udział, gdyż stosowanie na co dzień metod lean manufactoring umożliwia mądre wykorzystywanie zasobów, którymi codziennie przedsiębiorstwo gospodarzy. Nawet jeśli nie przewidujemy wprowadzania innowacji w swoim przedsiębiorstwie to odbycie szkolenia z pewnością da każdemu przedsiębiorcy wiele do myślenia. Wiedza o pionierskich technikach produkcji wykorzystywanych na świecie, w tym także przez firmy konkurencyjne, bez wątpienia się przyda.
Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes