Jakich wyrazów prawdopodobnie nigdy nie mówi płeć żeńska, a jakich mężczyzna?

Współcześnie dużo wspomina się o równouprawnieniu. Płeć żeńska podejmują się męskich zawodów, w pracy walczą o takie samo traktowanie z mężczyznami. Panowie powoli przestają walczyć z wizerunkiem twardego mężczyzny, który nie powinien wziąć urlop ojcowski, bo musi zarabiać na byt rodziny. Istnieją jednakże pewne kody i wyrazy, które są specyficzne dla konkretnej płci.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową takie hasła, jak np. kompresory śrubowe, instalacje pneumatyczne i kompresory powietrza, a później klikając grafikę zobaczymy wiele obrazków nieznanych dużej części osób urządzeń. Gdy obejrzymy całą galerię to zawsze ujrzymy jakąś fotografię przedstawiająca mężczyznę, który >>> idź do serwisu https://sklep.oemtuning.pl dane urządzenie obsługuje. Nie wynika to tylko z uprzedzeń do kobiet. Są to fachowe nazwy, którymi kobiety się nie zajmują.
sprężarka powietrza
Autor: Laineema
Źródło: http://www.flickr.com
Być może większość z nich nie tylko nie wie, jak obsługiwać takie urządzenia lub jak one wyglądają, ale przede wszystkim nigdy wcześnie - http://alicentrum.pl/gearbest-jak-zamawiac-i-placic/j nie słyszała takich nazw. Mało która pani potrafi wyjaśnić profesjonalnie z czego wykonane są instalacje pneumatyczne. Identyczna sytuacja jest,kiedy zapyta się ją o działanie sprężarki powietrza. Sprężarki śrubowe kojarzą się płci żeńskiej jedynie ze śrubkami, z którymi to ich design nie ma nic wspólnego. Podobna sytuacja zauważalna jest u mężczyzn. Wyraz zalotka nasuwa im obraz przedstawiający narzędzie do tortur. O kolorze kobaltowym prawdopodobnie nigdy nie słyszeli, lecz, gdy tylko zobaczą jakąś rzecz w takim odcieniu, zawsze nazwą to niebieskim. Wszystkie torebki to po prostu torebki, a kopertówka to coś, co kojarzy się z pocztą.Dla mężczyzn także lakier to, prawdopodobnie roztwór, który pokrywa ich płot, a nie płyn do paznokci.
Oczywiście istnieją wyjątki zarówno pań, jak i mężczyzn, które doskonale poruszają się po słownictwie typowym dla płci przeciwnej. Są panie, które zajmują się fachowo instalacją pneumatyczną, jak i mężczyźni będący makijażystami. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieje pewien rodzaj słownictwa, który kojarzy się najczęściej tylko z jedną płcią i, przy którym powiemy, że „mężczyzna/kobieta nie zna takich haseł”. Więcej na