Chcesz otworzyć firmę, ale nie masz na ten cel oszczędności? To nie kłopot, istnieje fundusz dzięki któremu ruszysz do przodu

Fundusz zalążkowy to niezwykle interesująca szansa dla nowych firm. Można dzięki temu można zdobyć widowiskową dotację w wysokości aż dwustu tysięcy euro. Jak to osiągnąć? Należy przedstawić właściwie interesujący pomysł na firmę. Fundusz wspomoże nas w sprawie rozkręcenia firmy, wesprze gdy trzeba napisać biznesplan i strategię funkcjonowania. Co więcej, jest w stanie wynająć lokal na siedzibę i dofinansuje wprowadzanie nowego produktu lub usługi. Co dostanie w zamian? Fundusz będzie miał udziały w przedsiębiorstwie, lecz nie większe niż pięćdziesiąt procent udziałów.

firma

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju dotacje na inwestycje są konieczne, aby ruszyć ze swoim przedsiębiorstwem. Jeśli z trafionym pomysłem zgłosimy się do funduszu, rozpoczyna się etap preinkubacji. Możemy wtedy liczyć na doradztwo, a zawiera się w tym między innymi napisanie biznesplanu czy analiza finansów. To również udostępnianie infrastruktury funduszu, czyli powierzchnia biurowa, sprzęt IT i inne potrzebne materiały. jeśli pomysł już będzie rozwinięty, zarządzający funduszem muszą podjąć decyzję czy jest sens w niego zainwestować. Ten etap nazywa się etapem inkubacji. Należy przyznać, że największe szanse mają pomysły o dość wysokim potencjale technologicznym oraz rynkowym.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (http://bhp-online.com/ocena-ryzyka-zawodowego-sprzedawca-w-branzy-spozywczej-p5530) to nierzadko najcenniejsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym wypadku – gdy wejdziesz na ten link, odkryjesz inne cenne wiadomości.

Co godne uwagi, o czym pisaliśmy na początku artykułu, fundusz jest w stanie objąć w nowej spółce nie więcej niż połowę udziałów. Sytuacja taka występuje, bo po wielu latach dzięki temu zyskowi fundusz ma okazję, żeby

firma

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

zainwestować w kolejne przedsięwzięcie. Funkcjonuje to więc na ciekawe zasadzie. Oferujemy pomoc, mamy z tego zysk, żeby przekazać innym potrzebującym. Istnieje wiele ciekawych przykładów tego typu inwestycji prowadzonych przez fundusze zalążkowe. Przykładowo Fundusz Ventures Hub włożył pieniądze w spółkę aSTORY tworzącej oprogramowanie dla firm graficznych. W zamian za trochę ponad trzydzieści procent udziałów w spółce, Ventures Hub dofinansował ją kwotą trzystu dwudziestu tysięcy złotych.

Umowa wymaga przyjęcie kolejnych udziałów, jednak zależy to od postępów w rozwoju przedsiębiorstwa. Taki sposób finansowania to naprawdę duża szansa dla osób bez gotówki, ale za to takich którzy mają dobry pomysł, w który warto zainwestować – . Na zachodzie jest to znana metoda finansowania, u nas dopiero szuka swojej drogi, ale już przynosi efekty.
Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes