Do jakiego kantora lepiej się udać? Stacjonarnego czy internetowego?

Kantory to instytucje, w których potencjalni klienci mogą wymienić pieniądze na dowolną, potrzebną im aktualnie walutę. Dzisiaj każdy interesant ma szansę wyboru między kantorem tradycyjnym a kantorem internetowym. Czym się odróżniają?

kantor w centrum handlowym

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszy jest fakt, że do kantoru stacjonarnego udajemy się osobiście. Interesant nie musi się obawiać, że pieniądze, które chce zamienić, nagle znikną – gotówka wymieniana jest w bezpieczny sposób. Do tego kantor (dorex.com.pl/) tradycyjny jest bardzo łatwo dostępny. W dużych miejscowościach można wyszukać co najmniej kilkanaście punktów wymiany walut. Jeśli chcemy je jak najszybciej wyszukać, trzeba wpisać w Google właściwą frazę, np. „kantor Wrocław”. Kantory mijamy w czasie drogi do pracy, na spacerze czy podczas zakupów. Musimy tylko iść do jednego z nich i zrealizować stosowną transakcję. Jeżeli kilka kantorów mieści się blisko siebie, można sprawdzić, jaki jest obecnie np. kurs euro w kantorze, aby wybrać najbardziej dogodną opcję. Odchylenia nie powinny być znaczące.

Jeśli uważasz, że omawiany tutaj post jest interesujący i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten link, a przeczytasz więcej na tej stronie.

Kursy walut widnieją na tablicach z kursami. Trzeba dodać, że w kantorach tradycyjnych powinniśmy mieć na uwadze spread wynoszący ok. kilku procent . Jeżeli chcemy wymienić większą gotówkę, możemy zapytać o lepszy kurs.

Nie są przy tym wymagane żadne formalności. Jeżeli zaś chodzi o kantory online, klienci niekiedy boją się dokonywać w nich transakcji, jako że nie ufają metodom ich działania i niepokoją się o utratę własnych funduszy. Jednak powoli się to zmienia, nade wszystko z tej racji, iż spread jest tutaj o wiele niższy niż w przypadku kantorów stacjonarnych. Klienci mogą odczuwać różnicę zwłaszcza, jeśli zamieniają większe kwoty. Drugą bezsprzeczną zaletą kantorów online jest wygoda transakcji. Petenci chcący zrealizować transakcję nie muszą opuszczać domu, zaś cała operacja odbywa się przy pomocy paru kliknięć na odpowiedniej stronie internetowej. Dodatkowo kantory online są otwarte 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Należy jednak zaznaczyć, iż czasami wymagane jest posiadanie konta walutowego.Znając różnice między kantorami stacjonarnymi a kantorami internetowymi prościej będzie nam zadecydować, którą wersję wybrać. Najistotniejsze to zrealizować dogodną transakcję i w szybki sposób wymienić gotówkę na pożądaną walutę.

Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes