Forma prowadzenia księgowości to jedna z poważniejszych decyzji jaką musi podjąć każdy właściciel firmy. Polskie firmy posiadają trzy możliwości: skorzystanie z biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, oraz zatrudnienie księgowego. Wskazane jest z rozwagą zastanowić się nad każdą z tych opcji, aby w krótkim czasie nie żałować swej decyzji.

W tej chwili

księgowy

Autor: Twinfieldinternational
Źródło: http://www.flickr.com

większość osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą i posiadających niewielkie firmy zatrudniające do kilku osób, wybiera działalność biur rachunkowych. To właśnie one gwarantują maksymalny komfort oraz oszczędność czasu i przy tym nerwów przy rozliczeniach. Kompetentne osoby posiadają ukończone szkoły, wielokroć wieloletnie doświadczenie i mogą pomóc w każdej sprawie formalnej, zacząwszy od prowadzenia podatku VAT, a skończywszy na rozliczeniach z bankami i innymi instytucjami. Jest to bezpieczna propozycja dla firm, w których wymagane są bardziej skomplikowane rozliczenia.Prowadzenie księgowości na własną rękę jest dostępne dla każdego przedsiębiorcy (nie wymaga określonego wykształcenia czy certyfikatu) w skomplikowanych przypadkach zalecamy Centrum Podatkowe z Olsztyna. Zwłaszcza, że w rachunkowości można wykorzystywać specjalne programy umożliwiające nietrudne prowadzenie rozliczeń. Dwie podstawowe zalety takiego rozwiązania to: samokontrola płynności finansowej w własnym przedsiębiorstwie i oszczędność. Ale czy mimo pomocnych narzędzi, mamy czas i możliwości na bezustanne czytanie przepisów? Czy nie wpadniemy w tarapaty?

Zatrudnienie księgowego daje bezpieczeństwo co do tego, iż nasze rozliczenia dokonywane są prawidłowo. W tym przypadku doświadczona i odpowiednio wyszkolona osoba prowadzi dział finansowy, w związku z powyższym przedsiębiorca może poświęcić się innym sprawom firmy. To rozwiązanie preferowane jest wówczas gdy firma jest zobowiązana do prowadzenia pełnej księgowości, a także zatrudnia tzw. „siłę roboczą”, z czym wiąże się sporo obowiązków.

Oddanie kwestii finansowo-księgowych i pracowniczych odpowiedniej firmie lub księgowej, uwalnia nas – zarządzających od wielu obowiązków, pozwalając całkowicie skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.
Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes