W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.

U nas nie jest jeszcze tak źle, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Najgorsza sytuacja zanotowana została w lutym 2013 w województwie podlaskim. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim. Ogłoszenie:

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast. Dobrym przykładem regionu dobrze rozwiniętego gospodarczo jest województwo śląskie.

Jeśli masz ochotę pogłębić swoją wiedzę na opisywany wątek, to przejrzyj nowy wpis (http://www.cleo-polska.pl/s-144-zawiesia-pasowe-i-wezowe), który zapewne będzie dla Ciebie bardzo interesujący.

Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w naszym kraju. Województwo śląskie jest regionem bardzo dobrze skomunikowanym. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Śląsk jest najbardziej zurbanizowanym okręgiem w Polsce.

Na Wyżynie Śląskiej od wielu lat rozwijał się przemysł ciężki. Dużą rolę odgrywa tutaj przemysł górniczy. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Jest to największa firma tego typu w Europie. Kolejną gałęzią przemysłu, która jest niezwykle ważna jest przemysł (sprawdź) hutniczy. Huty ulokowane są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W województwie tym ponadto ogromną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny. News:

Nie jest więc zaskoczeniem, że okręg ten ma dość małe bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” pokazują się na rozmaitych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne. Dobry wpływ przemysłu da się zauważyć w licznych gałęziach i branżach. W miastach województwa śląskiego poszukuje się pracowników rozmaitych zawodów, zarówno handlowca jak i przedstawiciela handlowego. Całkiem dobrze funkcjonujące fabryki przyczyniają się do tego, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja tutaj jest całkiem niezła. Ważne dla regionu są również inwestycje unijne, które w ostatnim okresie bardzo poprawiły gospodarkę w województwie.
Dalej na
Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes