W jaki sposób dostać upragnioną pracę. Tak naprawdę liczy się wspaniałe CV i dobra rozmowa kwalifikacyjna

Poszukiwanie pracy to wiele historii, które gdyby spisywać mógłby wyjść znaczny tom przydatnych porad. Najistotniejsze jednak z nich skupiają się w sferze rozmowy kwalifikacyjnej i Curriculum Vitae. Trzeba dokładnie wiedzieć przede wszystkim to, w jaki sposób wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i jak napisać dobrze CV.

na rozmowie kwalifikacyjnej
W sprawie jak najstaranniejszego przygotowywania się na tego rodzaju rozmowę należy poznać typowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Bez wątpienia spodziewaj się pytania, żeby opowiedzieć kilka słów o sobie. Wbrew pozorom rekruter nie zadaje takiego pytania, gdy nie wie, o co aktualnie zapytać. Pod tym banalnym pytaniem może ukrywać się intencja sprawdzenia autoprezentacji kandydata. Nie skupiaj się na sprawach prywatnych lub o tym, jak spędziłeś weekend. Chyba że było to coś fascynującego i może pokazywać Twoją pasję. W jaki sposób podejść do tego pytania na interview? Streść swoje dokonania zawodowe w kilku zdaniach. Staraj się uwidocznij korzyści z zatrudnienia Ciebie. Zastanów się, jakie są Twoje najważniejsze zalety i umiejętności i W jaki sposób wspomogły Ci one w pracy.

Na końcu tej zwięzłej wypowiedzi masz szansę wspomnieć o tym, co lubisz robić po godzinach.

Nie czekaj, a jeżeli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam tam (http://www.pischool.pl/podstrona/12/). W tym miejscu znajdziesz interesujące wpisy.

Osoby, które mają interesujące pasje i lubią o nich mówić, są z reguły cenionymi pracownikami. Wykonaj test i opowiedz o sobie komuś, kto ma szansę obiektywnie Cię ocenić. Tego pytania na rozmowie kwalifikacyjnej możesz być pewien!

pracownik

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dojdzie jednak do rozmowy, a tym bardziej nikt nie zapyta Cię o to czego dokonałeś,jeżeli Twoje CV nie będzie budziło zainteresowania. Pamiętaj, więc jak napisać interesujące CV. Badanie przeprowadzone przez The Ladders, największy portal rekrutacyjny na świecie, uzmysławia nam, że to pierwsze 6 sekund może zdecydować, czy Twoje CV będzie odrzucone! Tyle przeciętnie masz czasu, aby przekonać rekrutera, aby zapoznał się dokładnie z Twoim CV. Nie zapominaj więc, żeby Twoje CV było oryginalne, aby miało przejrzysty schemat i było czytelne. Nawet najfantastyczniejsze CV musi być czytelne, by rekruter ze złości nie skreślił je na samym początku. Koniecznie miejmy to na uwadze, wtedy nasze szanse na pewno wzrosną – więcej tu.
Copyright © All right reserved. | Theme: Business Click by eVisionThemes