W jaki sposób dostać upragnioną pracę. Tak naprawdę liczy się wspaniałe CV i dobra rozmowa kwalifikacyjna

Poszukiwanie pracy to wiele historii, które gdyby spisywać mógłby wyjść znaczny tom przydatnych porad. Najistotniejsze jednak z nich skupiają się w sferze rozmowy kwalifikacyjnej i Curriculum Vitae. Trzeba dokładnie wiedzieć przede wszystkim to, w jaki sposób wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i jak napisać dobrze CV.

na rozmowie kwalifikacyjnej
W sprawie jak najstaranniejszego przygotowywania się na tego rodzaju rozmowę należy poznać typowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Bez wątpienia spodziewaj się pytania, żeby opowiedzieć kilka słów o sobie. Wbrew pozorom rekruter nie zadaje takiego pytania, gdy nie wie, o co aktualnie zapytać. Pod tym banalnym pytaniem może ukrywać się intencja sprawdzenia autoprezentacji kandydata. Nie skupiaj się na sprawach prywatnych lub o tym, jak spędziłeś weekend. Chyba że było to coś fascynującego i może pokazywać Twoją pasję. W jaki sposób podejść do tego pytania na interview? Streść swoje dokonania zawodowe w kilku zdaniach. Staraj się uwidocznij korzyści z zatrudnienia Ciebie. Zastanów się, jakie są Twoje najważniejsze zalety i umiejętności i W jaki sposób wspomogły Ci one w pracy.

Na końcu tej zwięzłej wypowiedzi masz szansę wspomnieć o tym, co lubisz robić po godzinach.

Nie czekaj, a jeżeli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam tam (http://www.pischool.pl/podstrona/12/). W tym miejscu znajdziesz interesujące wpisy.

Osoby, które mają interesujące pasje i lubią o nich mówić, są z reguły cenionymi pracownikami. Wykonaj test i opowiedz o sobie komuś, kto ma szansę obiektywnie Cię ocenić. Tego pytania na rozmowie kwalifikacyjnej możesz być pewien!

pracownik

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dojdzie jednak do rozmowy, a tym bardziej nikt nie zapyta Cię o to czego dokonałeś,jeżeli Twoje CV nie będzie budziło zainteresowania. Pamiętaj, więc jak napisać interesujące CV. Badanie centrum badań marketingowych przeprowadzone przez The Ladders, największy portal rekrutacyjny na świecie, uzmysławia nam, że to pierwsze 6 sekund może zdecydować, czy Twoje CV będzie odrzucone! Tyle przeciętnie masz czasu, aby przekonać rekrutera, aby zapoznał się dokładnie z Twoim CV. Nie zapominaj więc, żeby Twoje CV było oryginalne, aby miało przejrzysty schemat i było czytelne. Nawet najfantastyczniejsze CV musi być czytelne, by rekruter ze złości nie skreślił je na samym początku. Koniecznie miejmy to na uwadze, wtedy nasze szanse na pewno wzrosną – więcej tu.