W łazience uszkodzić się może niewiele przedmiotów

Jak ogólnie jest wiadome, Reguły Murphy’ego to humorystyczne określenia w formie często jednozdaniowych powiedzonek, celowo ułożonych w formuły. Pierwsze prawo zostało ułożone w latach czterdziestych XX wieku. Zastanawiano się nad Badano problem wpływu przeciążenia na ludzki organizm.

Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Jak mówi jedna z możliwych wersji anegdoty na zapytanie żurnalisty jak udało się uniknąć ofiar powiedziano, iż zastosowano prawo jednego inżyniera tegoż projektu badawczego – Murphy’ego a więc następująca zdanie:

„Jeśli coś może pójść źle, na pewno tak się stanie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak powszechnie znane, iż zaczęto tworzyć podobne.

Reguła ta ma zastosowanie w mojej łazience. Ilekroć odmawia posłuszeństwa któraś bateria umywalkowa (baterie (nasz odsyłacz) do kranu najwyższej klasy) czy bateria prysznicowa, na 100% wydarzy się to w okresie Świąt Bożego Narodzenia, powodując w ten oto sposób, że na ładnych parę dni mogę spokojnie zapomnieć o kawie (z powodu skoku mojego ciśnienia) bo zakup takich akcesoriów łatwy nie jest – wybór jest olbrzymi.serwis internetowy osuszanie budynków opolskie osuszanie budynków opolskieRestaurując łazienkę możemy zrealizować swe najbardziej ekstrawaganckie pomysły. Należy jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie natury technicznej, ponieważ możemy kupić wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową albo też baterię bidetową (baterie do prysznica wysokiej jakości), jednak trudnym będzie jej zamontowanie w naszej łazience.

Przy wyborze najistotniejsze są dwie właściwości: to czy bateria jest „stojąca” inaczej stożkowa czy może ścienna. Baterie stożkowe są łatwiejsze w montażu, ich zaletą jest to, że ich umieszczenie jest w mniejszym stopniu uzależnione od tego którędy przebiegają rury doprowadzające wodę, co ogranicza do minimum konieczność kucia ścian. Z tego powodu są one najbardziej rozpowszechnione w nowo wybudowanych budynkach. Kolejny rodzaj to baterie ścienne stosowane częściej w starszych mieszkaniach. Niestety tutaj jednak nieunikniona jest większa precyzja podczas zainstalowania, gdyż inaczej czeka nas dodatkowe kucie, a zatem i dużo większe koszta montażu.Trzeba też pomyśleć o tym, iż im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa cięższa, tym będzie mniej podatna na zmiany temperatury wody. Poza tym większy ciężar zwiększy szczelność naszej baterii.O tym wszystkim – dzięki prawom amerykańskiego inżyniera – myślałem kiedy smażył się karp.