W jaki sposób dać sobie radę bez samochodu?

Na co dzień podróżujemy samochodem: do miejsca zatrudnienia, po dzieci do przedszkola, na sobotnie eskapady. Wystajemy w korkach, wdychamy spaliny, trąbimy na siebie. Trwonimy czas i kapitał. A wszystko po to, by ułatwić sobie żywot. To prawda, w niedużych miejscowościach gdzie komunikacji zbiorowej można sporo zarzucić samochód staje się koniecznością a nie zbytkiem. Nie możemy bowiem działać normalnie jeśli do najbliższej szkoły lub do miejsca pracy jest ponad godzina drogi piechotą. Ale jak wiele jest podobnych wiosek w których lokalna komunikacja oferuje kursy raz bądź dwa razy na dzień?

samochód

Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
W średnich oraz dużych miejscowościach sprawa komunikacji zbiorowej przedstawia się dobrze.

Omawiany wątek Cię zaciekawił? Zatem odwiedź witrynę, gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu fascynujące dane, opisujące to zagadnienie.

Przystanki są rozmieszczone w niewielkich odległościach, a jak dotąd nikomu nie zaszkodził 10-15 minutowy spacerek na przystanek, a nawet 30 – minutowy do miejsca pracy może wyjść nam na zdrowie. Możemy także skorzystać z popularnej ostatnio w większych miejscowościach komunikacji rowerowej, jeśli nie mamy swego dwuśladu. W awaryjnych sytuacjach pozostaje taxi (zobacz także), zatem nawet nie musimy zaprzątać sobie głowy pustym miejscem na parkingu.

Nawet kiedy zwierzchnik wysyła nas w delegację do innego miasta zdołamy sobie poradzić bez prywatnego auta. Dobrym wyjściem jest wówczas dzierżawa auta na miejscu. Starczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: wypożyczalnia samochodów Rzeszów (link do interesującej strony), i kłopot z głowy. Teraz już starczy tylko wyselekcjonować model wozu którym mamy ochotę jeździć. Takie wyjście posiada dużo zalet. Jedną z istotniejszych jest to że razem z umową dostajemy ubezpieczony wóz. Przed parafowaniem umowy warto dokładnie obejrzeć wóz i kierować uwagę nawet na niewielkie rysy, spisać wszelkie braki po to by

samochód

Autor: sideways jdm
Źródło: http://www.flickr.com

podczas zwrotu wozu nie narażać się na zbędne wydatki. Jak zwykle w takich wypadkach nie możemy wierzyć pracownikowi na słowo i musimy dokładnie przeczytać umowę.

Napisanie hasła: wypożyczalnia samochodów Rzeszów przyda się również gdy wybieramy się np. na wakacje samolotem – . Jest to praktyczny sposób na to by nie niepokoić się o własny czterokołowiec w czasie rezydowania daleko od domu, a zarazem nie pozbywamy się wygody którą daje dojazd na lotnisko gdzie wynajmujący ma również swój punkt.

Zatem należy się porządnie zastanowić czy posiadanie auta w dzisiejszych czasach jest bezsprzecznie luksusem.