Twoje dzieci potrzebują bezpiecznych oraz trwałych mebli, zadbaj o najlepsze wyposażenie pokoju dziecinnego

Zaprojektowanie pięknego i funkcjonalnego pokoju dla maluchów nie jest łatwym zadaniem. Uwagę należy zwrócić nie tylko na urodę mebli, która sprawi, że kącik będzie odznaczał się miłą atmosferą, ale także na to, czy poszczególne elementy umeblowania okazują się przyjazne i bezpieczne dla dziecka.

Zakup mebli do dziecinnego pokoju może być sporym wyzwaniem

Meble dla dzieci muszą charakteryzować się najlepszymi parametrami technicznymi i być zupełnie bezpieczne dla malutkich lokatorów pokoju. Szuflady oraz półki w szafkach powinny być umieszczone się na bezpiecznym poziomie, a gdy dziecko jest już wystarczająco duże , żeby swobodnie do nich dosięgać, trzeba zyskać pewność, że są właściwie obsadzone na kołkach albo zostały wyposażone w zabezpieczenia, które gwarantują, że nie spadną. Uwagę warto zwrócić też na wysokość stołu służącego do zabawy lub nauki. Idealnym wyjściem będzie stolik z regulacją wysokości, który mógłby rosnąć razem z dzieckiem. Dobrym posunięciem będzie również barierka przy łóżeczku, jaka ochroni malucha przed bolesnym upadkiem.

Spiżarnia w domu

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com

Zamów meble na miarę własnych potrzeb

Każdy rodzic chce dla własnego maluszka najlepszego wyposażenia pokoiku, dlatego wybór wyposażenia dostępny w sklepach i salonach meblowych nie raz powoduje wątpliwości. Warto pamiętać, że w każdej chwili można zwrócić się do stolarza, który doskonali się w tego typu mebelkach. Producent mebli dla dzieci bez wątpienia zaprojektuje zestaw mebli idealnie dopasowany do gustu klienta. Pomyślną stroną tego rozwiązania okazuje się ewentualność czuwania nad dowolnym etapem przeprowadzanych prac i bardzo bogaty katalog płyt meblowych oraz dodatków, o co w tradycyjnych salonach jest bardzo ciężko.

Nie tylko pokój dziecięcy (zobacz żyrandol dla chłopca) potrzebuje solidnych mebli

Naturalnie nie tylko rodzice muszą troszczyć się o właściwy wybór mebli dla najmłodszych. Z podobnym problemem borykają się także dyrektorzy przedszkoli bądź szkół. Muszą oni zadbać o idealne wymiarowo szatnia, krzesła i stoły, jak także półeczki na zabawki. Kupione mebelki powinni być wyjątkowo trwałe, lecz zarazem śliczne i kolorowe, aby dzieci czuły się dobrze w ich otoczeniu. Też w tym przypadku oferta producenta mebli ma szansę być najkorzystniejsza i pozwoli zaprojektować bajkowe królestwo dla maluszków. Czytaj też