Jak najkorzystniej stworzyć coaching?

Jeżeli sądzisz, iż posiadasz ponadstandardową wiedzę na jakiś interesujący temat, na przykład potrafisz pozycjonować strony internetowe bądź jesteś mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z całą pewnością musisz pomyśleć czy może czymś OK nie byłoby zorganizowanie jakiegoś szkolenia. Przecież fakty są takie, że na organizacji szkoleń można zarobić niemałe pieniądze. Wychodzę z założenia, iż na własnej wiedzy trzeba próbować zarabiać. Szczególnie, że w ostatnich latach w naszym kraju łatwo zauważyć duży popyt na wszelkiej maści szkolenia.

Ludzie w Polsce doskonale wiedzą, że solidne szkolenia są niemal na wagę złota.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wątków na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą wiadomość – kliknij doradca kredytowy forsel w podany link i ciesz się lekturą.

Moim skromnym zdaniem sytuacja jest taka, iż jeśli posiadamy wiedzę, a jeszcze do tego jesteśmy przebojowymi ludźmi, bez dwóch zdań powinniśmy poszukiwać własnej szansy. Odnośnie tego nie mam wątpliwości. Ostatnio brałem udział w szkoleniu dotyczącym zakładania firmy – muszę przyznać, że sporo się dowiedziałem. Dobrze, co zatem trzeba zrobić, aby bez większego problemu mieć możliwość zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, trzeba wiedzieć, że początkowo czymś istotnym są sale szkoleniowe Synergy Trainings – a więc musimy wynająć jakąś salę, ponieważ gdzieś przecież słuchacze chcieliby szkolić się w komfortowych warunkach. Co prawda w sumie słyszałem o ciekawych szkoleniach, które były organizowane w restauracjach, ale myślę, iż w sumie to kiepski pomysł. Według mnie fantastycznym miejscem dla chcących zorganizować świetną konferencję jest większe miasto – bo stosunkowo łatwo do niego dojechać. Choć zapewne na szkoleniu będą tylko osoby z miasta. Przecież jeszcze nie dorobiliśmy się renomy.

Należy także napisać, iż czymś ze wszech miar istotnym jest to by w żadnym razie nie myśleć, że nasze szkolenie tak jakby samoistnie się wypromuje. A więc powinniśmy umiejętnie podejść do tematu promocji spotkania. Według mnie doskonałym rozwiązaniem jest chociażby założenie witryny internetowej, a jeszcze na dodatek umieszczanie reklam w miejscach, które w jakiś sposób traktują o branży, w której się specjalizujemy. Czyli podsumowując – zorganizowanie własnego szkolenia to doskonały pomysł. Nie powinieneś tego zepsuć!