Zarządzaj sprawnie i z pomysłem – czyli Prince2 i jego zalety.

Wielu osobom wydaje się, że nie ma nic łatwiejszego niż zarządzanie. Uczelnie państwowe na potęgę powołują do życia kursy takie jak zarządzanie marką z które w swoim znaczeniu mają za zadanie przygotować grupę potencjalnych dyrektorów. Jednak same uczenie się na studiach, w czasie których najwięcej teorii niż praktyki, to za mało. Bardzo istotne są oprócz wiedzy również praktyka, a o to ciężko będąc studentem.

książki

Dobrym rozwiązaniem są oprócz porządnej nauki nadprogramowe szkolenia. Jednym z bardziej cenionych jest szkolenie (polecam szkolenie: FranklinCovey szkolenie zarządzanie kryzysowe) Prince 2. Jeśli jesteśmy członkiem grupy projektowej taki wariant szkolenia jest adresowany specjalnie dla nas. Prince 2 pomoże tym wszystkim, którzy zajmują się projektami. Ta elastyczna recepta, okaże się niezastąpiona niemal w każdym projekcie. stanie się przydatna, na etapach, które wymagają uskutecznienia własnych zdolności organizacyjnych. Projekty tworzone zgodnie z filozofią Prince 2, powinny charakteryzować się takimi elementami inicjowanie i zakończenie projektu.

Prince 2 jest właściwy zarówno przy zarządzaniu projektami publicznymi jak i komercyjnymi zwłaszcza z takich dziedzin jak budownictwo, fuzje firm. Zrobiona dzięki temu szkoleniu, analiza wymagań stawianych przed rozpoczęciem projektu, pozwoli oszacować możliwość ich osiągnięcia, a także systematyczne kontrolowanie jego wykonania.

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W Polsce jest niewiele potwierdzonych miejsc, w których można zapisać się na certyfikat cu tr 032 (internetowa– pełna treść) Prince2. Certyfikat z tego szkolenia pozwali każdemu podmiotowi zwiększyć szansę na właściwe uniknięcie porażki przy realizowaniu projektu, właściwy wybór metod działania dopasowanych do swoich wymogów, usystematyzować działania, oraz realizowanie działań na wysokim poziomie, uzasadniać założenia projektowe, standaryzacje dokumentacji.

Dziś technika Prince2 spotyka się z, zwłaszcza przy aplikowaniu o środki europejskie. Jest to pożądane narzędzie, tam gdzie odbywa się audyt bezpieczeństwa informatycznego. Prowadzenie audytu umożliwi sprecyzowanie zaleceń tyczących się dalszego wzrostu instytucji, którą monitorujemy.

Warto zatem zainwestować trochę funduszy w Pricne2, aby szkolić kompetencje, które później będą przynosiły namacalne efekty w naszej działalności.