Czy tradycyjna brzytwa będzie kiedyś cechą prawdziwego mężczyzny.

Mężczyźni bezsprzecznie muszą się golić. Oczywiście gdzieniegdzie pojawiają się panowie, jacy z różnych powodów zdecydowali się na image leśnego dziadka, chowając swe bardziej lub mniej męskie twarze za zaroślami brody. Ich wybór spowodować mogły czynniki natury egzystencjalnej albo wizerunkowej.

golenie

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Jedni nie wydali się sobie zbyt męscy z gładką i aksamitną. Drugą grupę zaczęli stanowić panowie wiecznie zagonieni, zajęci znacznie większymi problemami egzystencjalnymi niż prozaiczne dylematy związane z wizerunkiem. Do nich włączają się ci po prostu za leniwi na to, aby każdego ranka budzić się kilkanaście wcześniej jedynie w tym celu, żeby niezmiennie powtarzać ten sam rytuał. Na szczęście, zebrani wszyscy razem nie stanowią jakiejś znaczącej większość w kulturze środkowoeuropejskiej. W pozostałych może to być różnie, bo czasami im zarost na brodzie będzie dłuższy, tym mężczyzna będzie bardziej przystojny i męski.

Pozostali mężczyźni, skoro już raz zdecydowali się podążać drogą bez zarostu na brodzie, muszą regularnie zaopatrywać się w akcesoria pomagające im o ten wymuskany wizerunek odpowiedni zadbać. Podstawą męskich kosmetyczek powinna oczywiście być dobra jakościowo maszynka, pędzel do golenia, pianka do golenia i balsamy łagodzące podrażnienia skóry po goleniu. Istnieje parę firm specjalizujących się w produkcji świetnych kosmetyków do higieny i pielęgnacji męskich twarzy, przykładowo angielska firma dr Harris – , której produkowane w sposób ręczny kosmetyki do golenia na mokro są znane w wielu krajach. Co ciekawe, do niedawna jeszcze mężczyźni uznawani za nowoczesnych golili się kupowanymi w sklepach maszynkami, których producenci przeganiali się w powiększaniu liczby ostrzy, mających gwarantować dokładne golenie.

brzytwa

Źródło: flickr.com
Obecnie coraz większe grono zwolenników zaczynają zdobywać wytwórcy takich tradycyjnych, choć nowoczesnych stylistyką brzytew.

Zaciekawił Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do następnego artykułu i czytaj dalej montaż klimatyzacji warszawa o tym, co bardzo Cię interesuje.

Na przykład firma Dovo Razors – , reklamująca swoje produkty jako gadżety dla prawdziwego mężczyzny, daje gwarancję nie tylko dokładne golenie, ale również satysfakcję po sprawnie wykonanym zabiegu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*