Jak zorganizować porządnie szkolenie?

Dzisiaj niemalże wszyscy ludzie chcą się szkolić. No co jak co, lecz w zasadzie to rzeczywistość jest taka, że jeżeli sensownie któryś człowiek podchodzi do własnej kariery zawodowej, w żadnym razie nie będzie zawsze rezygnował ze szkolenia. Zresztą często szef wysyła na szkolenie, zatem generalnie nie ma innego rozwiązania.

Szkolenia dla firm

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrze, iż takowe szkolenia są coraz powszechniejsze, ponieważ jedną z głównych bolączek polskiej gospodarki jest wciąż nie do końca wyuczona kadra pracowników. Już obecnie brakuje rąk do pracy – chociaż bezrobocie jest spore. To oznacza, że nadal co niektórzy ludzi nie mają dobrych kwalifikacji. Jednak ten artykuł chciałby poruszyć takie kwestie jak badanie kompetencji albo reklama szkolenia…

Z pewnością należy reklamować szkolenie. Oprócz najzwyklejszych metod reklamowania własnych szkoleń trzeba powiedzieć o takich trochę mniej zwyczajnych. Na przykład tzw. reklama viralowa pod bardzo wieloma względami jest doskonała. Można w sumie rzec, że w większości takowa reklama daje satysfakcjonujący efekt. W szczególności, iż promocja jest dużym kosztem.

A reklama viralowa jest niemal darmowa, oby trafiła do grupy, która nas interesuje. Wiadomo: jeśli przykładowo organizujemy szkolenie dla biznesmenów, to zapewne akurat reklama (zobacz) viralowa nie da bardzo dobrego efektu. Takowy target zasadniczo nie siedzi na Wykopie czy Kwejku. Jeszcze inna kwestia, ważne jest to, aby ją omówić, to chociażby badanie potrzeb szkoleniowych – przydałoby się polecić je fachowcom od badania.

Sala konferencyjna

Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Można powiedzieć, że takie badanie powoduje, iż przynajmniej będziemy mogli przekonać się dokładniej na jakie szkolenia jest teraz zapotrzebowanie. To szkolenie na które niemalże nikt nie będzie chciał przyjść pewnie nie będzie przyjemnością – organizujemy je dla kasy, to jasne, że nie jesteśmy fundacją charytatywną.

A więc dobra promocja takiego przeszkolenia, do tego ponadprzeciętna jakość edukacji, interesująca tematyka, a wielce prawdopodobne, że ludzie będą z ogromną chęcią chadzali na szkolenia, które organizujemy. No co jak co, lecz na solidne szkolenia był oraz zawsze będzie duży popyt. Bo każdy pragnie być mądrzejszą osobą.