Dla kogo okazuje się być przygotowany pit 36?

Jeśli zbliża się czas rocznych rozliczeń, musimy wiedzieć jaki pit wypisać, tak by wszystko się zgadzało, żeby w odpowiedni sposób pokazać wszystkie nasze zarobki oraz uniknąć konieczności składania korekty.

sprawozdania

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzajów pitów jest bardzo sporo, zatem trzeba poszukać odpowiednich danych w internecie, a kiedy tam ich nie odnajdziemy, to wciąż możemy w urzędzie skarbowym spytać o to, który pit musimy wypisać, szczególnie że może się okazać, iż musimy tych dokumentów oddać parę i każdy inny. Dlatego wszelkie niejasności powinniśmy jak najprędzej usunąć, by nie zrobić omyłki i nie być zmuszonym do spędzenia większej liczby czasu nad takim rozliczeniem.

Czy powinniśmy wypełnić pit 36?Jeśli prowadziliśmy działalność pozarolniczą, która okazała się opodatkowana na warunkach ogólnych, najmowaliśmy lub dzierżawiliśmy coś, lub część naszych dochodów jest z zagranicy, to właśnie my musimy wypisać PIT 36 – wypełnij, i złożyć go w odpowiednim urzędzie skarbowym. Jest to tym istotniejsze, że te zarobki będą się wiązały z innymi naszymi dochodami, a więc nieprzedłożenie takiego pita będzie uznawane jako zatajenie przychodów. Jeśli boimy się, że nie będziemy umieli właściwie sami wypełnić takiego dokumentu, to należy wyszukać księgowej, która podejmie się takiego zadania, albo udać się po pomoc do właściwego urzędu skarbowego, gdzie też otrzymamy taką fachową poradę oraz przy okazji będziemy mieli szansę wyjaśnić wszystkie nasze niejasności. Jak zawsze najistotniejsze jest tu to, aby wszystkie dane wstawić w dobre okienka, ponieważ wówczas wszystko będzie się zgadzało.

Warto to robić wcześniejNie pozostawiajmy rozliczenia na ostatnią chwilę, gdyż wtenczas w pośpiechu może się okazać, że robimy jakiś błąd.

Jeżeli problematyka, która została analizowana w niniejszym tekście jest godna Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

Lepiej to wszystko robić prędzej, na spokojnie, a w razie wątpliwości należy je natychmiast objaśniać niż zakładać, że może się uda i jednak wypiszemy wszystko tak jak musimy.