Czy dobrze jest zmienić przed zimą dywaniki z weluru na dywaniki z gumy?

Dobry kierowca pielęgnuje swój samochód regularnie go myjąc oraz kupując do niego wszystkie konieczne akcesoria. Jednym z elementów bez wątpienia mających wpływ na porządek w aucie są dywaniki samochodowe, dzięki którym paprochy czy innego typu brud nie osadza się bezpośrednio na podłodze, lecz na ich powierzchni.

Dywanik jest dużo łatwiej wyczyścić, niż tapicerkę, której wszak nie wsadzimy do pralki, by poddać ją porządnemu praniu. Użytkownicy samochodów mogą wybrać 2 podstawowe typy dywaników, a dokładniej dywaniki welurowe i gumowe. Wielu z nich decyduje się przed zimą zmienić pierwszy wariant na drugi.

Lexus LS 600h L

Autor: © Lexus
Źródło: © Lexus

Czy warto jest to zrobić?
Jeżeli zależy nam na porządku, jest to na pewno właściwa decyzja. Dywaniki samochodowe (s-performance – auto tuning) z weluru niewątpliwie ładniej prezentują się w aucie, jednak to właśnie wodoodporna guma ustrzeże nas przed niespieralnymi zabrudzeniami tapicerki w samochód. Guma świetnie zbiera nie tylko piasek, ale również wodę, dzięki specjalnie zaprojektowanej strukturze. Potem wystarczy wyjąć pobrudzone dywaniki gumowe i zmyć je pod bieżącą wodą, co jest proste i nie sprawia żadnego kłopotu. Do dywaników z weluru można powrócić na wiosnę, gdy nie dokucza nam już ani chlapa, ani błoto pośniegowe. Dla dużej ilości osób są one o wiele bardziej atrakcyjne, albowiem nadają przytulnego wyglądu i można wybierać różne kolory opisywanych dywaników dopasowując je do barw będących we wnętrzu samochodu. Dobrze także zaznaczyć, że guma jest prawie tak trwała co welur, zatem nie musimy obawiać się konieczności wymiany dywaników w środku sezonu – bez wątpienia posłużą nam dużo dłużej. Wystarczy tylko właściwie je czyścić, by zachować czystość w samochodzie, a na pewno będziemy zadowoleni.

Jeżeli planujemy całościowo zatroszczyć się o wygląd naszego auta, przydadzą się też pokrowce samochodowe. Dzięki nim można w prosty sposób utrzymać czystość foteli samochodowych, ponieważ nawet wylany sok nie powinien przez nie przesiąkać. Pokrowiec można zdjąć i oddać go do pralni bądź samodzielnie wyprać w pralce nastawiając należyty program. Dobrze jest pielęgnować swój samochód, abyśmy mogli bez wstydu odebrać najbliższych z dworca czy zawieźć pod dom kolegę z pracy. Czystość w samochodzie zawsze dobrze o nas świadczy.