Jakie funkcjonalności powinien posiadać przydatny program do wypełniania PIT-ów?

Czas na wypełnianie rozliczeń podatkowych to prawdziwa bolączka dla mnóstwa ludzi. Aktualnie z pomocą pojawiają się programy do rozliczania PIT-ów, które ułatwiają przedsięwzięcie i dają możliwość zaoszczędzić nie tylko czasu, ale jednocześnie zdenerwowania. Jeśli nie planujemy poświęcać wiele czasu na wypełnianie formularza podatkowego warto znaleźć adekwatny software do wypełniania PIT-ów. Jakie właściwości musi posiadać taki aplikacja?

polecana strona internetowa

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze wydaje się, aby wyszukać stosowny program do rozliczania PIT-ów. Tytułem wstępu należy napomknąć o tym, żeby nie uwierzyć sloganom na sporej liczbie stron, które krzyczą do zainteresowanych kolorowymi banerami typu „program do PIT 2014 za darmo”, czy „najlepszy program do PIT 2014” – polecana strona www. Oczywiście lata zmieniają się w adekwatnie do sezonu, żeby uwieść zainteresowanych najczęściej wyszukiwanymi hasłami. Na tego typu stronach zobaczymy zazwyczaj jedynie linki do płatnych stron albo, co gorsza, zainfekowanych plików. Należy się pilnować, aby wyszukać taką stronę, gdzie rzeczywiście slogan „program do PIT 2014” będzie odnosił się do rozliczania podatków. Porządny software do rozliczania PIT-ów da się pobrać w sieci za darmo, można za niego wydać kilka złotych (gdy ktoś chce być pewnym jakości), a często taki program jest dołączany do gazet codziennych.

Rozliczanie podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy z takich programów posiada przypisane właściwości, na które trzeba spojrzeć. Przede wszystkim – przejrzysty wygląd, a co za tym idzie, prostota użytkowania aplikacji. Tego typu aplikacja nie powinna być kłopotliwa w obsłudze. Istotne jest też, aby program analizując obliczał jak najlepszą dla podatnika wersję – przyjazną właściwością jest ustawienie przypomnień o obowiązujących ulgach i sugestie tego, co da się w danym etapie odjąć od podatku. Zanim pobierzemy software spójrzmy, czy wszystkie potrzebne formularze się w nim zawierają razem z suplementami. Program – www.firetms.com – do rozliczenia musi być także najnowszą wersją, aby obejmował wszystkie zmiany, stąd wyszukiwanie przy pomocy haseł „program do PIT 2014” z uwzględnieniem bieżącego roku jest dobrą opcją.