Czy warto przystąpić do grupy zakupowej?

W dzisiejszych czasach małe sklepy wielokrotnie przegrywają walkę z popularnymi dyskontami. Osiedlowe sklepiki systematycznie znikają w mapy dzielnicy czymiasteczka, gdy w pobliżu supermarket. Z reguły przyczyną tego typu stanu rzeczy są wyjątkowo niskie ceny, na które pojedynczy przedsiębiorca nie może sobie pozwolić. Dyskonty dysponują większą siłą nabywczą, mogą w związku z tym skuteczniej negocjować ceny z dostawcami. Czy zatem lokalni przedsiębiorcy mają szansę zwiększyć swoją konkurencyjność w tej coraz trudniejszej batalii o konsumenta.

zakupy

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem dla małych właścicieli sklepów spożywczych mogą być grupy zakupowe. Zasadniczo jest to system handlowy, który funkcjonuje podobnie do franczyzy. Warto jednak podkreślić, że jest to grupa kilku podmiotów gospodarczych, których nadrzędnym celem jest uzyskanie jak najniższych cen u dostawców. W ten sposób realne jest konkurowanie z marketami. W Polsce funkcjonują aktualnie dwa rodzaje grup: regionalne oraz ogólnopolskie. Naturalnie zrzeszają one handlowców z całego kraju ,bądź regionu. W pierwszej sytuacji trzeba liczyć się z faktem, że pozyskane rabaty będą większe, jednakże liczba dostawców może być znacząco ograniczona przez organizatora grupy. Natomiast współpraca z przedsiębiorcami w konkretnym regionie to mniejszy rabat na zamówienie, jednak możliwość pozyskania towaru wyższej jakości.

Co warto wiedzieć, decydując się na przystąpienie do grupy zakupowej? Po pierwsze, kto jest właścicielem grupy. Pamiętajmy, że od tego z iloma dostawcami grupa współpracuje zależy finalna cena towaru. Trzeba zaznaczyć, że najlepiej gdy wśród nich znajdują się producenci.

Przejdź na mój serwis (https://zawiesiawroclaw.pl/category/lancuchy)! Tam czeka na Ciebie kolejna fantastyczna porcja szczegółowych postów na ten temat. Nie zwlekaj!

Nie jest tajemnicą, że jeśli kupujemy towar bezpośrednio od producenta, to zapłacimy najniższą cenę. Kolejna istotna sprawa to naturalnie jakość oferowanego asortymentu.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tutaj post jest cenny oraz poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten link, a zobaczysz więcej informacji poliwęglan falisty.

Świeże produkty spożywcze to również istotny element w konkurencji z dyskontami, które nie zawsze dbają o tę kwestię.

Należy również mieć świadomość, że umowy w ramach grup zakupowych są przeważnie zawierane na dłuższy okres, niż na przykład umowy franczyzowe. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Nim jednak podpiszemy umowę z partnerem biznesowym warto szczegółowo przeanalizować, jakie benefity będziemy z niej czerpać ,lecz także jakie zobowiązania taka umowa na nas nakłada. Generalnie jest to jednakże korzystne rozwiązanie, które należy wziąć pod uwagę jeśli chcemy poprawić konkurencyjność małego biznesu.