Znajdź idealną domenę

Sieć to bez cienia wątpliwości jeden z najważniejszych wynalazków, jakie powołał do życia człowiek. Internet został ogromnym medium, na którym miliardy internautów rozmawia ze sobą, realizuje się, szuka informacji, wymienia opinie. To również przepastna baza ludzka, wykorzystywana chętnie przez firmy, które planują penetrować rynki we dzisiejszej, niespokojnej sytuacji gospodarczej.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Marka bez strony internetowej szanse na zdobycie rzeszy konsumentów ma dość małe. To sprawia, że dobre domeny są intensywnie pożądane przez firmowych specjalistów od marketingu. A prosto nie jest, gdyż dużo internautów zarabia na sprzedawaniu chwytliwych domen.

Co to jest domena? To w zasadzie nazwa strony internetowej, zbudowana z kilku segmentów. Na pewno każdy z was zna jakiś adres internetowy. W adresie netowym jest segment, w którym zawiera się nazwa strony oraz odznaczone kropkami literki. Każdy ten segment to domena innego rodzaju. I tak dla przykładu w adresie człon „przykład” to nazwa domeny-przedsiębiorstwa, a domena pl oznacza miejsce działania firmy. Do wydzierżawienia oferowanych jest także sporo domen funkcjonalnych, takich jak domena org. lub com.

Pragniemy Cię nakłonić do przeczytania naszego kolejnego wpisu. Po prostu kliknij odsyłacz (http://mslegit.pl/prawo-administracyjne-wroclaw) i oglądaj bez problemu to, co stworzyliśmy.

Instytucje krajowe zazwyczaj stosują domeny .gov.

To jasne, że adres strony WWW musi być prosty, aby klient umiał ją szybko zachować w pamięci. Frapujący jest fakt, że maleńki atol na Oceanie Spokojnym o nazwie Tuvalu czerpie pieniądze z wynajmowania swojej państwowej domeny. Czemu tak jest? Rozwiązanie jest łatwe. Domena tego kraju brzmi .tv, co wszystkim kojarzy się z telewizją, stąd media regularnie wynajmują ją od tego maleńkiego kraiku.

Wynajem i sprzedaż domen są naprawdę lukratywne, zatem wiele atrakcyjnych nazw zostało już zaklepanych. Istnieje pewien mechanizm, dzięki któremu sprawdzisz, czy dana domena została już wykupiona i kto nią zarządza. Niezbędna okaże się do tego celu funkcjonalna wyszukiwarka domen, którą z łatwością znajdziesz w sieci.