Omijane urządzenie samochodowe i najczęstsze jego kłopoty – pióra do wycieraczek

Wycieraczki samochodowe to elementarne akcesorium samochodowe. Zniszczone specyficznie pracują – zostawiają na szybie wodę, zamiast ścierać ją. Mogą też zarysować szybę, a to już stanowi dodatkowy wydatek dla kierowcy.

Producenci prezentują dużą liczbę wycieraczek. Koszta są różne, a rozwiązania, które daje wycieraczka jeszcze większe. Opakowanie urządzenia stworzone przez wytwórcę posiada informację o modelu samochodu, dla którego są dedykowane.

wycieraczki samochodowe

Autor: Wolfgang Wildner
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej porównać posiadaną wycieraczkę z tą, jaką chcemy kupić, aby upewnić się w rozmiarze urządzenia – poczytaj. Typowe płaskie wycieraczki do szyb dobrać należy do typu samochodu, gdyż tylko wówczas idealnie pasuje do szkła.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego teraz szukasz. Z pewnością niezwykle pomoże Ci w Twoim projekcie, który aktualnie szykujesz. Zobacz, naprawdę nie pożałujesz!

Ramiona wycieraczek, jakie współpracują z piórami bezprzegubowymi posiadają większą moc nacisku. Tylna szyba auta też ma wycieraczkę, niejednokrotnie w strukturze mocno nietypową. Jeśli powstaną zarysowania na tylnej szybie nie stanowi to tak dużego problemu jak z frontową szybą wozu. Częstymi błędami, które popełniają właściciele są źle dopasowane wycieraczki. Powoduje to zwiększony hałas w czasie pracy lub bezpośrednie porysowanie szyby. Dlatego należy przeznaczyć trochę czasu na wybranie optymalnych wycieraczek i ustrzec się takich sytuacji. Kiedy wymieniać wycieraczki do szyb?

Już podstawowym sygnałem są pojedyncze smugi w strefie widzenia kierowcy. Żeby upewnić się, iż wycieraczka rzeczywiście nadaje się do wymiany, należy przeczyścić ją ścierką i roztworem do szyb oraz skontrolować jej pracę. Gdy ten zabieg nie poskutkował, oznacza to potrzebę wymiany sprzętu. Kolejnym sygnałem wymiany tego urządzenia jest pomijanie konkretnych fragmentów szyby. Mówi to o sporym zniszczeniu piór, a to znów skutkuje do uszkodzenia szyby. Nie można tu pominąć małych temperatur, jakie są najczęstszym powodem szybszej wymiany wycieraczek. Zima oraz śnieg i ziąb są głównymi czynnikami zniszczenia. Kiedy wycieraczki przymarzną do szyby, należy je spryskać dedykowanym preparatem i wyczyścić je ze śniegu. To zagwarantuje brak uszkodzeń samego pióra.

Optymalnie dopasowane wycieraczki samochodowe (więcej) długo będą nam służyć i nie będą powodować problemów w korzystaniu oraz zaoszczędzą konieczność wymiany szyby (polecana mocna i hartowana szyba) auta. Dlatego wątek wycieraczek samochodowych jest jak najbardziej wart uwagi.