
Zobacz, czy następny link jest tym, czego teraz szukasz. Z pewnością niezwykle pomoże Ci w Twoim projekcie, który aktualnie szykujesz. Zobacz, naprawdę nie pożałujesz!
Ramiona wycieraczek, jakie współpracują z piórami bezprzegubowymi posiadają większą moc nacisku. Tylna szyba auta też ma wycieraczkę, niejednokrotnie w strukturze mocno nietypową. Jeśli powstaną zarysowania na tylnej szybie nie stanowi to tak dużego problemu jak z frontową szybą wozu. Częstymi błędami, które popełniają właściciele są źle dopasowane wycieraczki. Powoduje to zwiększony hałas w czasie pracy lub bezpośrednie porysowanie szyby. Dlatego należy przeznaczyć trochę czasu na wybranie optymalnych wycieraczek i ustrzec się takich sytuacji. Kiedy wymieniać wycieraczki do szyb?
Już podstawowym sygnałem są pojedyncze smugi w strefie widzenia kierowcy. Żeby upewnić się, iż wycieraczka rzeczywiście nadaje się do wymiany, należy przeczyścić ją ścierką i roztworem do szyb oraz skontrolować jej pracę. Gdy ten zabieg nie poskutkował, oznacza to potrzebę wymiany sprzętu. Kolejnym sygnałem wymiany tego urządzenia jest pomijanie konkretnych fragmentów szyby. Mówi to o sporym zniszczeniu piór, a to znów skutkuje do uszkodzenia szyby. Nie można tu pominąć małych temperatur, jakie są najczęstszym powodem szybszej wymiany wycieraczek. Zima oraz śnieg i ziąb są głównymi czynnikami zniszczenia. Kiedy wycieraczki przymarzną do szyby, należy je spryskać dedykowanym preparatem i wyczyścić je ze śniegu. To zagwarantuje brak uszkodzeń samego pióra.