Nie jesteś usatysfakcjonowany z dostawcy gazu? Możesz to zmienić. Nie wiesz jak? To rzeczywiście nie takie trudne

To świetna informacja dla mnóstwa odbiorców gazu. Od kilku miesięcy można zmienić nie tylko sprzedawcę prądu, ale również gazu. Jak to w sumie wykonać?

Dlaczego w sumie tak się stało, że można zmienić dostawcę gazu? Wszystko to dzięki Unii Europejskiej, która rozkazała przedsiębiorstwom zajmującym się tym, żeby wprowadziły sprzedaż części surowców na wolnym rynku. To zagwarantuje, że między kolejnymi nasz krajowy rynek będzie bardziej otwarty i konkurencyjny. Liczba firm, które się tym będą zajmowały rośnie z każdym miesiącem.

Chociaż wiele naszych przedsiębiorstw zdobyło już koncesję na sprzedawanie tego paliwa, to jednak nie każda z nich funkcjonuje na terenie Polski. Równocześnie, nie każda z nich zaprezentowała swoją ofertę dla wszystkich, w sumie części firm sprzedaje swój gaz tylko przedsiębiorstwom, inne zaś transportują swoje paliwo do klientów indywidualnych. Zmiana dostawy gazu, w jaki sposób tego dokonać – GEN?

butle gazowe

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw powinniśmy zawrzeć umowę z nowym dostawcą, który będzie działaćna obszarze dystrybutora W dalszej kolejności trzeba rozwiązać dotychczasową umowę z dostawcą. Kiedy konsument miał wcześniej tak zwaną umowę kompleksową, zaś z nowym sprzedawcą zawierał tylko umowę na sprzedaż, to potrzebne będzie również zawieranie umowy o świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego z dystrybutorem. Mówiąc prościej, chodzi o przedsiębiorstwo, która dostarcza paliwo.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do źródła (krevetki.pl/), gdyż znajdziesz tam mnóstwo interesujących Cię tematów, które są tam omówione.

Najważniejszym warunkiem rozwiązania umowy w momencie zmiany dostawcy jest termin okresu wypowiedzenia. Następnie, po zawarciu umowy z nowym sprzedawcą potrzebne jest zgłoszenie tego Polskiej Spółce Gazowniczej, bo zarządza ona sieciami. Do zrobienia tych działań konsument naturalnie może dać upoważnienie innej osobie, na przykład nowego sprzedawcę. Dystrybutor musi nam umożliwić zmianę sprzedawcy, nie później niż w czasie dwudziestu jeden dni od złożenia zawiadomienia o wymianie sprzedawcy.

gaz

Autor: Rhian
Źródło: http://www.flickr.com
Podpisując umowę z innym dostawcą i równocześnie wypowiadając starą,należy zapoznać się z istotnymi terminami. Najważniejsze z nich to termin wejścia w życie nowej umowy i rozwiązanie wcześniejszej umowy. Zmiana sprzedawcy bez równoczesnego sprawdzenia warunków rozwiązania poprzedniej umowy, może wpływać negatywnie na skutki prawne związane z dublowania się umów. Tak będzie,jeżeli konkretna umowa jeszcze się nie skończyła, a następna już została wprowadzona w życie.

Cały czas masz znaczne kłopoty z wyszukaniem dobrej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (http://www.spoiwex.pl/produkty-hydrauliczne-spoiwo-drogowe-drohart-normalnie-wiazace), one z pewnością Cię nie rozczarują.

Pamiętajmy o tym, gdy zdecydujemy się na zmianę sprzedawcy gazu.