Jak każdy może stać się milionerem?

Najłatwiej by było powiedzieć, że owszem. Jednak często bez powzięcia radykalnych działań niełatwo będzie osobie z krajową płacą minimalną uzyskać stabilizację finansową oraz bogactwo. Miejmy na uwadze jednak, iż jednostki z dobrą historią kredytową oraz płacy w okolicach średniej krajowej są w stanie w stosowny sposób kierować swymi wydatkami oraz oszczędnościami tak, żeby w okresie emerytury wieść naprawdę dostatnie życie.
Jak być bogatym? Po pierwsze – więcej gospodarności, mniej zadłużeń. Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach miewają niepohamowaną skłonność do zaciągania coraz to nowych kredytów gotówkowych. A przecie kredyty te są najwyżej oprocentowanymi pożyczkami na rynku bankowym! Po prostu rujnują nasze finanse. Inna kwestia to kredyt hipoteczny. Niedrogi kredyt na cztery kąty umożliwia nam życiową niezależność, co o wiele podwyższa standard życia. Pamiętajmy o słynnej regule Rockefellera, który powiadał że z każdej wypłaty należy odkładać przynajmniej 10 % kwoty netto!

Druga zasada to oszczędności w domu. Każdy z nas może oszczędzić znaczną sumę gotówki na powszednich wydatkach za prąd, wodę, gaz lub jedzenie. Wystarczy nauczyć się zakręcania wody podczas mycia zębów i gotowania połowy czajnika wody, miast całego. W skali roku w taki sposób zaoszczędzimy co najmniej kilkaset złotych.

sprawdź

Autor: paulino perez
Źródło: http://www.flickr.com

Po trzecie więcej pracuj. Gdy szef oferuje Ci nadgodziny, zaś Ty ich nie przyjmujesz, wychodzisz na lenia. Nikt Ci nie każe pracować co weekend. Jednakże jedna sobota w miesiącu w pracy nie odbije się negatywnie na twoim samopoczuciu, zaś w portfelu przybędzie ponadplanowa gotówka, którą możesz zainwestować.

Czwarta zasada przejdź oceń nie trzymaj pieniędzy w skarpetce! Zainwestuj cześć kapitału w fundusz inwestycyjny. W ofercie banków jest ich ogromnie dużo. Jeżeli obawiasz się inwestycji i masz małą wiedzę w tym temacie, zainwestuj w fundusz (zobacz fundusz socjalny 2019) bezpieczny. Każdego miesiąca dokładaj do niego kilkadziesiąt złotych. Po paru latach inwestycja pozwoli na zakup samochodu lub kapitalny remont budynku.


Zasada piąta – uważaj na kredyty. Pamiętaj, że w doborze najtańszego kredytu hipotecznego bądź gotówkowego pomoże Ci zawsze doradca bankowy czy tzw. research w internecie.

Są to najistotniejsze porady, które pomogą Ci panować nad finansami (więcej).