Stosowanie perfum jest powszechne, ale częściej sięgają po nie kobiety. To w sumie normalne, lecz czym tak naprawdę są perfumy?

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie życia bez perfum. Są nieocenione w wielu okolicznościach, są w stanie działać na zmysły bardziej nawet niż wygląd czy ubiór. Raczej jednak stanowią perfekcyjne dopełnienie naszej elegancji lub spontaniczności. Z perfumami, jak ze wszystkim można przedobrzyć, więc powinniśmy uważać, by nie pachnieć zbyt mocno, bo to też nie jest po prostu pozytywne.

Hugo Boss

Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej, odpowiednio dobrane perfumy, typu hugo boss perfumy damskie z pewnością będą idealne dla wielu kobiet. Czym są w ogóle perfumy, niektórzy główkują? Perfumy to tak naprawdę mieszanina różnych związków zapachowych, określamy je olejkami zapachowymi. W ich składzie odnajdziemy też środki homogenizujące iwzmacniające, jest też rozpuszczalnik, jest nim często etanol lub mieszanina lekkich alkoholi alifatycznych. Możemy również podzielić pod kątem ilości rozpuszczalnika, ponieważ mamy wtedy perfumy właściwe, tak zwane ekstrakty perfum, wody perfumowane oraz wody toaletowe – więcej .

perfumeria

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com

Po wtarciu ich w powierzchnię ciała najbardziej istotna substancja, może to być na przykład alkohol etylowy, lecz też olejek sandałowy, błyskawicznie wchłania się w skórę. W ten sposób na jej powierzchni zostają jedynie olejki zapachowe i środki wzmacniające. Uwalniane są one do powietrza i dzięki temu mamy wrażenia węchowe. Jak uzyskujemy olejki zapachowe? Można je uzyskać przez destylację z parą wodną.

Kiedy interesuje Cię omawiany temat, obejrzyj witrynę (http://e-militaria.pl/) a na pewno zdobędziesz więcej danych na to ciekawe zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Jest to tylko jedna z metod, ponieważ w grę wchodzi również ekstrakcja i zatężanie składników zapachowych z wielu części roślin, dobry są kwiat jaśminu oraz liście mięty. Częściej jednakowoż miesza się różnorodne syntetyczne związki chemiczne mające różnorodne aromaty. Perfumy sprawdzają się w wielu okolicznościach, często są to sytuacje oficjalne, wtedy przykładowo odpowiednio odnajdują się paco rabanne perfumy damskie.

Z drugiej strony, większość kobiet używa perfum w w wielu sytuacjach, ażeby dodać sobie seksapilu, najzwyczajniej czuć się lepiej. Mężczyźni w tym obszarze odstają, lecz i w tym przypadku powoli się to odmienia. Jest przecież tak dużo niezwykłych męskich zapachów, iż czasem trzeba tak naprawdę z nich skorzystać. I nie tylko warto robić to przed randką, w wielu sytuacjach jest to wskazane. Jak widzimy jednak, mężczyźni również zaczynają bardziej o siebie dbać, choć czasami robią to aż nadto przesadnie.