Jak otworzyć własną hurtownię czyli interesujący patent na własną działalność

Wielu ludzi szukając pomysłu na samodzielny biznes zaczyna iść w stronę handlu. Zdecydowana większość stawia na sklepy odzieżowe, spożywcze albo przemysłowe, gdyż można je łatwo otworzyć, potrzeba relatywnie niewiele finansów na ruszenie, a uruchomione w dobrym miejscu okazują się przeważnie trafionym pomysłem.

kartony z papierami

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

Ale można, choć będzie to wymagać dużo większych środków i organizacji, stanąć z drugiej strony, czyli otworzyć hurtownię, w jakiej zaopatrywać się będą właśnie właściciele małych sklepów. Jeśli się dobrze wejdzie w rynek, zaproponuje produkty w atrakcyjnej cenie i znajdzie klientów, to można osiągnąć duży sukces. Ale również ryzyko przy takim biznesie będzie dużo większe, niż przy sklepie detalicznym. Dysponuje się dużo większymi pieniędzmi, ilość kupionego asortymentu jest także znacznie większa, i pojawiające się problemy sprawiają, że straci się płynność w finansach. To z kolei odbije się na dostawcach, którzy mogą wstrzymać dostawy produktów, i tym sposobem może nawet nastąpić bankructwo hurtowni.

Oczywiście tak pesymistyczne wizje zdarzają się dość rzadko, lecz naprawdę hurtownia (dalej) wielobranżowa nie jest łatwym biznesem. Jeśli ktoś będzie planował ją uruchomić, to musi liczyć się z dużymi inwestycjami, zwłaszcza na początku. Niezbędny będzie lokal, pojemny, z dobrym parkingiem, aby odbiorcy nie mieli kłopotów z zatrzymywaniem się (poznaj na stronie na Warto pomyśleć o miejscu gdzieś na obrzeżach miasta, gdzie są niższe ceny, a i z ilością miejsca nie powinno być kłopotów. Następną rzeczą będzie wyszukanie dostawców.

Zależnie od branży, w jakiej planuje się funkcjonować, można ich szukać albo na terenie Polski, albo spróbować znaleźć kontakty na przykład z chińskimi firmami. Chcąc dobrze ruszyć, należy zakupić jakąś liczbę produktów, tak żeby nie niczego nie brakło, a to będzie się wiązało z kolejnymi, najczęściej sporymi wydatkami. Na zakończenie pozostaje szukać klientów, jacy będą chcieli się zaopatrywać w otwieranej hurtowni, pozwalając tym samym na zarobek w tym dość trudnym biznesie.