Gdy posiadamy kominek, co roku należy kupić najlepsze drewno opałowe

Obecnie zdecydowana większość architektów zajmujących się projektowaniem domów decyduje się na umieszczenie w nich kominków. Jest to spowodowane najczęściej ich sporą popularnością na współczesnym rynku. Kominek bowiem jest dosyć ciekawym elementem dekoracyjnym, a w niektórych sytuacjach może posłużyć również jako źródło ciepła.

Kominek z płaszczem wodnym

Autor: kazy79
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/

Bardzo istotne jest w takim razie wybieranie stosownego drewna kominkowego, jak na przykład drewno kominkowe Piaseczno. Od tego bowiem zależy, czy ogień będzie się stosownie palił, stanowiąc atrakcję, czy z kolei kominek będzie produkował zbyt dużo dymu. W dodatku, to właśnie gatunek drewna oddziałuje na to, jak dużo ciepła będzie w stanie dostarczyć system kominkowy. Wybór paliwa nie powinien być więc przypadkowy, wręcz przeciwnie, niezbędne jest dokładne zastanowienie się nad tym, który gatunek drewna do kominka będzie faktycznie wydajny. W okolicy stolicy, także w Grójcu, sprzedawany jest bardzo szeroki wybór drewna. Konsument może zdecydować się natychmiast na zakup drewna, które zostało pozbawione kory oraz ma postać komfortowych w używaniu szczap.

drewno

Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to znakomite rozwiązanie, jako że w ten sposób drewno nadaje się do natychmiastowe spalania w kominku. Oczywiście, poza ceną drewna należy mieć również na uwadze opcjonalne koszty dostawy. Jeżeli odległość do miejsca zamieszkania nabywcy nie jest duża, bardzo często sprzedawca zapewnia zupełnie darmową dostawę . W przypadku większej odległości, niezbędne jest przeważnie uiszczenie odpowiedniej opłaty. Kupując drewno należy przede wszystkim wiedzieć, że te szczapy, które są oczyszczone z kory znakomicie nadają się do palenia w kominkach, które także mają za zadanie wytwarzać wystarczającą ilość ciepła, na przykład w tych, jakie ogrzewają za pomocą specjalnego systemu też pozostałe pomieszczenia. W miarę możliwości warto decydować się na ten rodzaj drewna, jaki charakteryzuje się możliwie jak największą twardością. Dzięki temu będzie się ono dłużej spalało. W ostatecznym rozrachunku jest to więc rzeczywiście nadzwyczaj duża oszczędność i warto mieć to na uwadze.

Intrygują Cię dalsze wpisy na ów temat? To fenomenalnie, ponieważ z radością opracowaliśmy dla Ciebie kolejne zbliżone zagadnienia.

Drewno to podstawa działania tradycyjnego kominka, dlatego jego wybór powinien być odpowiednio przemyślany.