Maszyny potrzebne od zaraz

Wynajem czy leasing? Oto kwestia, która spędza sen z powiek właścicielom firm mającym w planach rozwój firmy. Na którą propozycję się zdecydować?

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne i mają coraz szerszą paletę usług.

Czy ta problematyka Cię pasjonuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link (https://www.ticol.pl/regranulat-styropianowy/), pod jakim odnajdziesz potrzebne Ci informacje – zobacz, że Cię zainteresują na długi czas.

Zaletą tego rozwiązania jest mała ilość formalności (z reguły należy wykazać tylko dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane bez limitu czasowego, (zależnie od potrzeb), a im dłuższy czas obejmuje, tym miesięczny koszt wynajmu jest niższy. Wypożyczalnia odpowiada również za konserwację i naprawy maszyn, pod warunkiem, że, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy. Minusem tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie posiadać ich na stanie tudzież właśnie mogły zostać wynajęte), jak również koszty.

przebudowa budynku

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

Oferta sprawdzi się w przypadku prac tymczasowych w budownictwie i zrealizowania nagłej potrzeby rozbudowania wyposażenia firmy. Jego koszty są podobne do kosztów leasingowania maszyn, ale trzeba mieć na uwadze, iż po okresie wypożyczenia maszyna (np. koparko ładowarka) wraca na miejsce, a pracodawca mimo poniesionych kosztów nie ma możliwości jej wykupu, w związku z tym nie staje się jej posiadaczem.

Alternatywą dla wypożyczenia sprzętu jest leasing.
Dość powszechnym przedmiotem umowy leasingowej stały się obecnie maszyny, a wśród nich najczęściej można spotkać maszyny budowlane i drogowe (ładowarka teleskopowa), maszyny przenośne – np. młot pneumatyczny, obrabiarki do metalu czy wszelkiego rodzaju maszyny drukarskie.
Leasing maszyn budowlanych, ma wiele korzyści. W razie kredytu osoba fizyczna ma obowiązek pokryć wartość VAT-u, w leasingu natomiast opłatę uiszcza firma leasingowa. Stronę dodatnią leasingu dostrzega się także, gdy zestawimy go z dzierżawą.

Już teraz wejdź na ten link i zweryfikuj u źródła, by mieć stuprocentową gwarancję, że wszystkie dane zdobywane na takiej stronie są miarodajne.

Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, natomiast umowa najmu jest przeważnie trwa krócej (może, ale nie musi być zawarta na czas nieokreślony). Poza tym w przypadku wynajmu nie przysługuje nam możliwość wykupu maszyny, za to można to zrobić, kiedy przedsiębiorca decyduje się na leasing.