Na rynku oferowane są pióra do wycieraczek auta markowych producentów ale odszukać można również niedrogie

Ponad 100 lat temu, kobieta z Nowego Jorku jadąca pojazdem komunikacji miejskiej zwróciła uwagę na wysiadanie, co pewien czas kierowcy w celu ręcznego wycierania przedniej szyby autobusu z deszczu. Skłoniło ją to do rozwiązania tego problemu. Skonstruowała z napędem ręcznym dźwignię sterowaną przez kierowcę, wyposażoną w odpowiednie pióra do wycieraczek po zewnętrznej stronie pojazdu, służące do wycierania opadów deszczu lub opadów śniegu. Zaraz po zastrzeżeniu pomysłu w urzędzie patentowym, prawie każde auto z USA posiadało już zainstalowane wycieraczki do samochodu.

wycieraczki samochodowe

Autor: Wolfgang Wildner
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny Amerykanin w 1919 roku wprowadził wycieraczki zautomatyzowane.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz oryginalny serwis www (https://blyss.pl/produkty/przyczepy) i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To istotne, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Wycieraczki funkcjonujące z dwiema szybkościami wymyślił błyskotliwy, nieco ekscentryczny profesor, który zauważył, że monotonny ruch wycieraczek podrażnia jego oczy. Zaprojektował więc wycieraczki, które robiły co jakiś czas przerwę w pracy. Inżynier przedstawił swój system pewnemu producentowi samochodowemu. Samochodowy producent nie zdecydował się jednak na odkupienie wynalazku lecz szybko opracował własny mechanizm działający na tej samej zasadzie.

Porównaj:

Zdarzenie w rezultacie było następstwem długoletniej wojny o rekompensatę. Spór skończył się z dobrym skutkiem dla poszkodowanego profesora, który dostał potężne pieniądze od nieuczciwego koncernu samochodowego. Oferowane teraz wycieraczki, różnią się pod każdym względem od swoich poprzedników . Wyróżniają się wysoką jakością produkcji, udokumentowaną praktyką w tworzeniu doposażenia samochodów. Wyróżniają się wysoką wydajnością oczyszczania dzięki idealnemu dopasowaniu szyny wycieraczki do szyby.

Sprawdź też –

wycieraczka

Mają równomiernie rozłożoną siłę nacisku wzdłuż całej długości pióra, co daje gwarancję dłuższej trwałości wycieraczek. Efektywniej od standardowych wycieraczek wygłuszają hałas powietrza. Największym walorem nowych wycieraczek jest doskonałe dostosowanie do krzywizny szyby określonego modelu samochodu. Poprzedniej generacji wycieraczki do auta, mają zamontowane nawet specjalne kontrolki zużycia gumy. Trwałość porządnych wycieraczek samochodowych, to zazwyczaj prawie 6 miesięcy eksploatacji.