Stare pojazdy to snobizm czy zauroczenie?

Ludzie posiadający nieco funduszy, czasu wolnego, czy innych zapasów do wykorzystania szukają sobie zainteresowania. Co może być takim hobby? Ostatnio często są to stare samochody ale wiele osób patrzy na remontujących takiego starucha jak na snoba. A w końcu stary samochód to coś więcej. To zainteresowanie i emocje. Dużo osób współcześnie patrzy na stary samochód jak na skarbonkę, w którą właściciel ładuje finanse, żeby pokazać się i zaszpanować drugim.

Ford Thunderbird Convertible

Autor: Sicnag
Źródło: http://www.flickr.com
Inne istoty zachwycają się widząc ładny, odrestaurowany pojazd, a brzydzą się widząc zniszczony samochód – https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_kanalizacji_techkar/weze_kanalizacji_15m_techkar,2,3601 – w szopie, krzakach, zaroślach. A jeszcze pozostali wydają wielkie pieniądze i spędzają dużo czasu, żeby odrestaurować samochód (sprawdź te propozycje), wyszperać każdą nawet malutką część, by każdy szczegół się zgadzał. Dlaczego tak ludzi to interesuje? Głównie sama motoryzacja. To jak pracują wszelkie mechanizmy, silnik, przeniesienie napędu. Posiadanie owego pojazdu to nobilitacja, cudowna zabawa, ale również duży wkład w polską kulturę.

Każdy, kto ratuje przed zniszczeniem jakiś zabytkowy pojazd dokłada cegiełkę do ochronienia naszej cywilizacji i kultury przez ochronę jakiegoś detalu naszego cywilizacji technicznej. To jest nasz ślad na ziemi, nasze dziedzictwo minionych czasów. Obecnie samochody tworzone są przez księgowych, dawniej były produkowane przez inżynierów. Stare auta były kapryśne, mogły popsuć się w najmniej oczekiwanym momencie, ale posiadały duszę, której nie posiadają obecne produkty. W starych autach możemy się zakochać. Obecne są w nich emocje poprzednich właścicieli. Są na szczęście nabywcy, którzy to zauważają, dlatego coraz więcej na polskich szosach ładnie odnowionych aut, a ich ilość wciąż rośnie. Pojawiają się jak grzyby po ulewie prywatne muzea. Przykładowo takie rzeczy jak – – mogą się przydać.

Tereny gdzie marzenia naszych pradziadków, czy ojców bywają na wyciągnięcie rąk. Zabytkowe pojazdy są maszyną czasu. Dzięki nim powracamy na chwilkę do lat, których znać nie możemy. Ale uczestniczymy w nich, poprzez jazdę takim old, czy youngtimerem. Gdy postaramy się zrobić całą otoczkę, ubiór, rzeczy z dawnych czasów, możemy liczyć na doskonałą zabawę. Takie zainteresowanie, jak odnawianie starego samochodu nie musi być wcale drogie. Możemy zlecić remont fachowcom ale dużo osób mając troszkę umiejętności technicznych może wiele rzeczy wykonać samemu (to się może przydać: ).