Jakim sposobem można legalnie pozbyć się auta, które nie będzie się nadawał do dalszej jazdy.

Jazda samochodem który ma nieodpowiedni stan techniczny jest zabronione i może skutkować utratą dowodu rejestracyjnego. Lecz w pierwszej kolejności nie jest to bezpieczne, i dla kierowcy i dla innych samochodów. Jeśli się da, to samochód można naprawić, aby jeszcze jakiś czas mógł on służyć, lecz czasami staje się to zupełnie nieopłacalne.

Złom

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Jest tak szczególnie w przypadku samochodów bardzo starych, w których koszty niektórych napraw znacznie przewyższają ich wartość, i w takich przypadkach pojazd należy wyłączyć z ruchu. Niestety w obecnym czasie nie można tego zrobić taką metodą, że się samochód (oceń) porozkłada na fragmenty, jedyny legalnym sposobem będzie sprzedanie takiego samochodu do stacji złomowania lub demontażu. W takich przypadkach właściciele zadają sobie często pytanie, co będzie bardziej opłacalne dla nich, to znaczy gdzie uda im się otrzymać większą sumę pieniędzy. Przeważnie odrobinę więcej dostać można na stacji demontażu, ale jeśli się dobrze poszuka, to bez problemów znajdzie się również autozłom Krosno, jaki zaproponuje podobną sumę.

Jeśli wyjdzie, że samochód musi zostać skasowany i wyszuka się firmę, która to zrobi, to trzeba będzie pozałatwiać wszystkie sprawy formalne, których na szczęście nie jest dużo. Generalnie złomowanie Gniezno będzie się sprowadzać do odebrania samochodu, niektóre firmy dysponują własnym transportem i mogą odbierać wraki prosto od właścicieli. Jeżeli chodzi o dokumenty, to wymagane będzie przedstawienie przede wszystkim rejestracyjnego dowodu i umowy zakupu. Jeśli samochód (masz więcej pytań?) będzie zarejestrowany na firmę, to należy dodatkowo przedstawić związane z tym dokumenty.

Autozłom Toruń nie będzie pobierał żadnych opłat za zezłomowanie takiego pojazdy, chyba że waga auta jest niższa niż ta z dowodu rejestracyjnego. Wtedy dopłaty mogą sięgać nawet kilkunastu zł za każdy brakujący kilogram. Po pozałatwianiu spraw formalnych były właściciel otrzymuje dokument o przyjęciu samochodu do demontażu oraz unieważnienie dowodu rejestracyjnego, tablic i karty pojazdu.