Dyscyplina dla śmiałków i chcących pokonywać granice. Dowiedz się, czy ta dyscyplina jest dla ciebie

W określonych dyscyplinach sportu, zwłaszcza tego ekstremalnego potrzeba niewiele. Poza odwagą i wyobraźnią istotny jest dostępny za małe pieniądze sprzęt. Tak jest z pewnością ze slacklinem. To dyscyplina, która pomaga wzmacniać mięśnie nóg, kręgosłupa i obręczy barkowej oraz uczy balansowania.

Taśma
By ja poznać potrzebna jest taśma poliestrowa za dwieście złotych, przypadkowe drzewa w parku i trampki. Konieczne są także: zmysł równowagi i mocna psychika. W niektórych odmianach slackline’u taśma rozwieszona jest między przełęczami górskimi lub wysokimi budowlami.

Czyżby komentarze z www (https://dobroplast.pl/produkt/rolety-zewnetrzne-podtynkowe/) były na tyle interesujące, że masz chęć stworzyć swój? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

Najdoskonalsi śmiałkowie chcą po niej chodzić bez asekuracji.

Pewnego dnia, dwóch amatorów wspinaczki górskiej: Adam Grosowsky i Jeff Ellington,w trakcie oczekiwania na transport z parku narodowego Yosemite w Kalifornii, chciało spróbować spacerować po łańcuchach znajdujących się dookoła parkingu. Zabawa tak się im spodobała, że chcieli naprędce rozwieszać między drzewami liny do wspinaczki, które posiadali kaurat ze sobą. Po licznych próbach, zaczęli eksperymenty z różnymi rodzajami lin, w końcu dochodząc do wniosku stwierdzając, że bardziej by się nadawała taśma. Inspirując się akrobacją cyrkową, zaczęli tworzyć innowacyjną dyscyplinę sportową.

Istnieje wiele odmian tej dyscypliny.

Zainteresował Cię tekst?! Napisaliśmy specjalnie dla ciebie dodatkowe porady, więc zobacz ten link (http://naklejki-wroclaw.pl/produkty/naklejki-magnetyczne-na-samochody) w tym temacie!

Najlepsze to: longline, highline oraz trickline. W pierwszej, taśma poliestrowa niekoniecznie musi być zamontowana wysoko –odpowiednie będzie około metra nad ziemią. Chodzi o to, aby przejść jak najbardziej długi dystans. Stąd najważniejsza jest długość: od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Rekord świata należy aktualnie do Amerykanina Jerrego Miszewskiego, który przespacerował po taśmie aż 384 metry.

ciekawą formą chodzenia po taśmie jest trickline, które wiąże się bardziej z akrobatyką niż zwyczajnym spacerem po linie. Do tej dyscypliny potrzebna jest taśma poliestrowa długości około kilkunastu metrów, zawieszona na wysokości wyłącznie kilkudziesięciu centymetrów. Slackerzy robią na nich najróżniejsze tricki. Począwszy od robienia figur popularnych z ćwiczeń jogi, poprzez piruety, a na saltach kończąc. Obecnie trickline jest popularną odmianą chodzenia po taśmie.