W co warto zainwestować fundusze i którą strategię obrać

Gdy mamy dodatkowe zarobki zaczynamy zastanawianie się nad zainwestowaniem. Zazwyczaj chcemy by zysk był niemal pewny, a straty niemożliwe. Jak wiadomo każda inwestycja ma możliwość zakończenia się porażką, jednak przy odpowiednim przygotowaniu można zapewnić sobie spokój. Fundusz inwestycyjny jest świetnym rozwiązaniem. Oszczędzać w tej formie może prawie każdy, gdyż graniczne kwoty, które trzeba przeznaczyć, mogą być bardzo niskie.

Fundusze inwestycyjne to procedura ulokowania pieniędzy. Fundusz zbiera je od wielu osób które oszczędzają i inwestują je w papiery wartościowe.

Zaciekawiły Cię nasze opisy? To fantastycznie. Wejdź w następną stronę i doczytaj inne treści. Podziel się z twórcami swoimi ocenami.

Rzecz jasna taki sposób zarabiania posiada zalety i wady. Nasze środki są względnie bezpieczne. Upadłość tej formy oszczędzania jest niemalże niemożliwe. Należy jednak mieć świadomość, że rządzenie funduszem jest stosunkowo drogie. Jeśli nie mamy pojęcia, jaki fundusz inwestycyjny wybrać, należy zapoznać się z sporą ofertą i dobrać coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Ważna jest także strategia inwestycyjna.

Skarbonka

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze są trzy z nich: niezmienna struktura kapitału, czyli inwestor powinien przeznaczyć środki równomiernie na akcje i obligacje czy też rozdzielić udział procentowy w ten sposób, żeby nie mieć więcej niż 75% w akcjach oraz mniej niż 25% w obligacjach i odwrotnie – poniżej 75% w obligacjach i mniej niż 25% w akcjach. Istnieje także strategia kupowania akcji po przeciętnej cenie. Znaczy to, że inwestor nabywa większą liczbę akcji, kiedy nie są one drogie oraz mniejszą liczbę, kiedy koszty wzrastają. Przy pomocy tej strategii działania inwestora posiadają znacznie mniejszą ryzykowność. Ostatnią wspomnianą tu strategią będzie strategia cenowo-wskaźnikowa. Inwestor opiera się wtedy na poziomach cen i wskaźnikach, które były przyjęte wcześniej. W dodatku należy dodać, że korzystne jest zainwestowanie w mało znane firmy, które są naprawdę dobre. Niezbędna jest ciągła analiza rynku.

Inwestycja zawsze jest jakąś formą ryzyka, jednakże pełna analiza rynku, pomoże z znalezieniu najlepszych i najpewniejszych rozwiązań. Oczywiście żadnej decyzji nie można podejmować pochopnie.

Podoba Ci ten artykuł? Super, jednak kliknij ponadto tutaj – zobaczysz w tamtym miejscu bardzo użyteczny wpis, który też będzie dla Ciebie ciekawy.

Warto skrupulatnie zapoznać się z ofertami, by wybrać to, co dla nas najbardziej korzystne. Ulokowanie pieniędzy bez przemyślenia może zakończyć się dużą stratą, której na pewno nikt nie oczekuje. Żeby dobrać najlepszą ofertę, należy określić jasny cel, okres inwestycji oraz akceptowalne ryzyko. Dzięki temu łatwiej znaleźć fundusz, który najbardziej nam odpowiada i cieszyć się pomnażaniem kapitału. Autor