Najlepsze warunki dla pracownika

Bezpieczeństwo to najważniejsze zagadnienie w wielu profesjach. W niektórych te definicja może zakrawać na śmieszność, gdyż istnieją profesje wymagające stałego narażania własnego życia właśnie na… zagrożenie.

Dwóch mężczyzn

Autor: Dennis Hamilton
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż, i w tego typu zawodach (a może przede wszystkim) wykorzystuje się specjalne praktyki, które mają ograniczyć ewentualne zagrożenie uszczerbku na zdrowiu. Znakomita ilość profesji nie jest zaklasyfikowana do takich niebezpiecznych, ale mimo to bezpieczeństwo jest dostrajane przez specjalne prawa.

Pragniemy namówić Cię do obejrzenia naszego szczegółowego wpisu. Najedź na łącze tu… (https://www.account-pl.eu/publikacje/odpowiedzialnosc-firmy-audytorskiej-za-jej-system-kontroli-jakosci) i przenieś się do kolejnej witryny.

Znamy to pod postacią skrótu BHP.

BHP, czyli Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to określenie zbioru przepisów, a także zasad, jakie tyczą się bezpieczeństwa i higieny w wykonywaniu pracy. Jest to też odrębna dziedzina wiedzy, której głównym punktem badawczym jest kreowanie w jak największym stopniu solidnych warunków pracy. BHP to przede wszystkim zagadnienia z medycyny i ekonomiki pracy, a również psychologii i ergonomii pracy. Wyznacza zbiór zasad, które powinny być wykonane, żeby praca toczyła się w jak najbardziej bezpiecznych i higienicznych warunkach. Jak podkreślono we wstępie, określenie „bezpieczeństwo” można różnorodnie pojmować (w zależności od zawodu), tak więc może ono definiować zagrożenie pod kontrolą, niebezpieczeństwo możliwe do zaakceptowania na ustalonym pułapie czy stanu odpowiedniego z normą zatwierdzoną dla danej

Trójka pracujących ludzi

Autor: Oregon Department of Forestry
Źródło: http://www.flickr.com

profesji.

W każdym zakładzie pracy wymagany jest okresowy nadzór i szkolenia BHP. To konieczne, ażeby każdy z pracowników miał wiedzę o zagrożeniach, z których na co dzień nie zdaje sobie sprawę, praw, jakich należy akceptować, a jednocześnie odpowiedzialnego działania w krytycznej sytuacji. Szkolenia skupiają się na teorii, lecz i praktyce. Jak wygląda praktyka? Przykładowo instruowane jest jak posługiwać się gaśnicą, w sytuacji, kiedy dojdzie do pożaru. Szkolenia takie (więcej) są realizowane w każdym zakładzie pracy, są więc szkolenia BHP w Warszawie, ale również i w mniejszych miastach.

Każdy z pracowników jest zobowiązany przejść takie szkolenie, to powinność pracodawcy, ażeby to zapewnić. W niektórych firmach zaniedbuje się tego typu przygotowanie uważając, iż nic one nie wnoszą do tematu, że przecież nic się nie stanie. To błąd! A najbardziej się o tym przekonujemy już po tym, jak się coś niedobrego wydarzy.