Czasem konieczny jest leasing – co powinieneś wiedzieć?

Prawda jest taka, że nie za każdym razem nas na każdą rzecz stać. Oczywiście są ludzie, którzy stawiają na wizytę w banku po kredyt, ale nie za każdym razem jest to najsensowniejsze rozwiązanie. Powinniśmy czasem rozejrzeć się za różnymi innymi możliwościami.

samochód corolla

Autor: Ian Armstrong
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli np. chodzi o pojazdy, to za każdym razem można brać pod rozwagę leasing samochodu. Nie ma sensu pakować się w pożyczkę, bo rzeczywiście sensowniej postawić na leasing. Gdy nie mamy pewności jak będzie miała się nasza sytuacja finansowa wkrótce, to nie ma sensu ryzykować ściągania sobie na głowę pożyczek, a później może i jakiś kłopotów, gdy nie damy rady spłacać pożyczki. Lepiej wybrać leasing, który nie wymaga od nas aż takich poświęceń. Leasing jest na pewien czas i jeżeli po tym czasie okaże się, że auto nadal jest nam konieczny to można ją na spokojnie przedłużyć. A gdy wyjdzie na to, że leasing przewyższa nasze możliwości finansowe to możemy z niego skrócić umowę.

Warto sprawdzić ile wynoszą odsetki Niektórzy robią wszystko na czas a pozostałe osoby mają pewne kłopoty z wyrobienie się w ustalonym terminie. Tak, więc trzeba naliczać im pewnego rodzaju odsetki. Jest coś takiego jak kalkulator odsetek podatkowych, który ma za zadanie przeliczyć ile konkretnie się danej osobie należy. Ale bywa i tak, że odsetki nie zostaną oddane, jeśli kwota będzie bardzo niska – jest to ustawowo uregulowane. Podobnie zresztą jest, jeżeli chodzi o kalkulator odsetek ustawowych przelicza kwotę należną od wysokości wynagrodzenia na podstawie terminu, kiedy środki miały być przekazane, a terminu, kiedy zostały przekazane w rzeczywistości. Taki kalkulator istnieje w Internecie. Można tam sobie sami każdą rzecz obliczyć. Nie trzeba czekać na jakiś cud, a brać sprawy w swoje ręce i sprawdzić. Najistotniejsze to nie zapominać o swoich prawach, ale również pamiętać o własnych obowiązkach. Jeśli nie potrafimy przypomnieć sobie istotnych dat to za każdym razem możemy wszystko sprawdzić czy to na bankowym koncie, czy na umowie, by posiadać stu procentową pewność, że wszystko w odpowiednie sposób policzyliśmy. Oczywiście po policzeniu wszystkiego w sieci, kiedy chcemy posiadać jakiś podkład, gdy np. ruszamy do firmy z naszymi roszczeniami, to najpierw sensowniej iść do księgowego, który wszystko nam zapisze we właściwej dokumentacji. Więcej na