Poprawnie dobrane opony samochodowe

Prawidłowo dobrane opony i odpowiednio przeprowadzony montaż, to zagadnienia które oddziałują na bezpieczeństwo kierowcy, oraz na bezusterkowe użytkowanie opon.

Wymiana opon to nie jedynie zdjęcie jednego zestawu i założenie drugiego. Przed założeniem felgi i opony samochodowej są szczegółowo myte, zazwyczaj pod ciśnieniem, w celu usunięcia każdych zabrudzeń, jakie zdołają przyczyniać się na wyważanie kół. Sprawdzany powinien być generalny stan opon, także głębokości bieżnika. Nie ma w kalendarzu daty, kiedy wypada zamienić opony samochodowe. Dotyczy to zarówno sezonu zimowego, jak i letniego. Opon goodyear zimowych winno się używać wtenczas, gdy zachodzą temperatury minusowe.http://sklep.acana.com.pl/7–jedzenie-suche http://sklep.acana.com.pl/7–jedzenie-sucheTymczasem opony samochodowe letnie, powinno się zakładać, jak temperatura dobowa bywa cały czas dodatnia.Tanie opony (strona www) zimowe netcar są oponami miękkimi. To świadczy, że zachowują dużą giętkość nawet przy niskich temperaturach. To cecha korzystna w zimie, lecz już w lecie może powodować kłopoty. Mocno rozgrzana opona zimowa będzie się ślizgać, zarówno przy ruszaniu i hamowaniu, jak i na wirażach. Podróż w takich warunkach bywa groźna dla wszelkich użytkowników drogi, również pieszych.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wypada mieć na uwadze, że opon zimowych nie wolno stosować letnią porą – . Opona samochodowa zimowa ma spoisty bieżnik, jaki stawia spory opór. Na śniegu znaczy to znakomitą przyczepność i sterowność, na suchym gorącym asfalcie, to tylko niepotrzebne tarcie, wiodące do przegrzania opon i hałas. Oprócz tego, gęsty bieżnik opon goodyear nie będzie w wstanie poradzić sobie z nadmiarem wody. W rezultacie auto może przestać reagować na komendy kierowcy, nawet przy przepisowych szybkościach.

Alternatywą dla opon samochodowych letnich i zimowych, mają szansę być opony całoroczne. Nie trzeba wtenczas pamiętać o ciągłej wymianie.
Za stosowne parametry jazdy na przemokłej i wysuszonej nawierzchni, niezależnie od pory roku, jest odpowiedzialna osobliwa mieszanka gumowa na bazie krzemionki. Rowki skośne skutecznie odprowadzają wodę spod opony (sprawdź ofertę firmy Gent). Wzmocniona konstrukcja opony, pogłębia trwałość, także gwarantuje ogromne przebiegi opony.