Dosyć ciekawym pomysłem na biznes jest sprowadzanie towaru z Chin. Czy wiesz jak się do tego zabrać?

Dosyć dobrym pomysłem na biznes jest towar prowadzany z Chin. W wielu przypadkach jednak, aby rozpoczynać niezbędne jest znalezienie kontaktów w tak egzotycznym państwie. Przy braku fizycznego kontaktu z przedsiębiorstwem mamy szansę napisać wiadomość do rozmaitych potencjalnych klientów. Doskonale w tego typu wiadomości spytać się o produkty, formy płatności czy wysyłkę.

klik

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, żeby napisać dobrą wiadomość, żeby nasz partner traktował nas poważnie. Z oczywistych względów trzeba robić taką informację w języku angielskim, choć niekiedy może zdarzyć się, że w przedsiębiorstwach nastawionych na eksport ktoś mówi po polsku. Towar z Chin sprowadzany jest do mnóstwa miejsc, z reguły jednak korzystają z niego różnorodne hurtownie. Z reguły hurtownia (przenieś mnie do strony) wielobranżowa, gdzie możemy spotkać przedmioty odmiennego zastosowania.

Po decyzji o imporcie z Chin, strona zamawiająca dostaje fakturę proforma od kontrahenta, a także zalecenie dotyczące płatności.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę tym intrygującym wpisem? Fantastycznie. Tym samym zapraszamy – kliknij odsyłacz i przejdź do nowej witryny po szczegóły.

Pamiętajmy, aby zawsze płacić kwoty pieniężne na konto firmowe. Dlaczego to takie istotne? Dlatego że może wydarzyć się, że doręczyciel będzie próbował unikać w ten sposób podatków.W sytuacji kiedy chcemy planować import większej części towaru to trzeba otworzyć w banku akredytywę. Akredytywa jest to sposób rozliczeń krajowych a także zagranicznych za pomocą banku, wykorzystywana jest jako sposób zabezpieczający interesy stron kontraktu. Często także stosowana jest forma wpłaty zaliczki, której wysokość może wynosić 30-50%, a następnie uregulowaniu dalszej kwoty należności.

hurtownia leków

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Przedpłatę dokonuje się na w odniesieniu do faktury proforma, kolejną część w wyznaczonym terminie. Jak prezentuje się transport asortymentu z Chin? Przy ograniczeniach wagowych przesyłkach sprawdzoną i błyskawiczną metodą jest kurier. Firma kurierska jest w stanie zakończyć wszystkie sprawy celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczanie do agencji celnej kuriera niezbędnych dokumentów przedsiębiorstwa Należy także pamiętać, że towar może zaczekać na odprawę dwa tygodnie, z kolei kurier po kilku dniach, najczęściej od trzech do pięciu, ma szansę naliczać opłaty magazynowe.