Ciekawy pomysł na interes czyli jak wystartować z budową stacji benzynowej, żeby się to opłaciło.

Każdy właściciel samochodu raz na jakiś czas odwiedza benzynową stację, na której uzupełnia paliwo do swojego samochodu. Na tym rynku jest bardzo duża konkurencja, bo w naszym kraju funkcjonuje kilka krajowych i międzynarodowych koncernów paliwowych, obsługujących nawet po kilkaset stacji.

tankowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Sporo jest również małych właścicieli, zwłaszcza w niedużych miejscowościach, którzy próbują dla siebie coś urwać z tego olbrzymiego tortu. A paliwowy rynek, pomimo że wydaje się prosty i przewidywalny, wcale taki nie jest. Paliwa to towary o strategicznym znaczeniu, tak więc ich obrót obwarowany został bardzo dużą ilością regulacji oraz przepisów. Nie będzie to bynajmniej zniechęcać kolejnych inwestorów do tego, żeby spróbować sił w tym biznesie, o czym świadczą coraz to nowe otwierane stacje. Chcąc wystartować ze stacją benzynową trzeba liczyć się z potężnymi kosztami na początku, samo postawienie obiektu może pochłonąć kilka milionów złotych, a dojdą przecież do tego koszty kupna ziemi i wszystkich koniecznych do prawidłowego działania urządzeń.

Przy budowie stacji bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo, ponieważ paliwa są łatwopalne i wymagają szczególnego traktowania.

Zaprezentowany zagadnienie przygotowaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się tekst. Daj nam znać – przejdź do strony filtry dla przemysłu !

Zarówno zbiorniki, wszystkie urządzenia jak i drobne akcesoria takie jak węże do paliwa posiadać muszą wymagane zabezpieczenia i atesty w tym względzie – . Z takich powodów koszty inwestycji są pokaźne, ale taka inwestycja jest długofalowa, bo przy dobrej konwersacji takie elementy jak pompy do paliwa z licznikiem będą one mogły działać nawet kilkadziesiąt lat – .

benzyna

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei dla kierowców ważne też jest to, żeby płacili dokładnie za tyle, ile benzyny wlali do baku, z tego też powodu dystrybutory paliwa jakie zostaną kupione muszą posiadać wymagane homologacje. Sporą część ogólnych kosztów pochłonie wyposażenie sklepu na stacji o wszystkie produkty, jakie należy mieć.

Czy jakieś komentarze na temat owego wpisu Cię zainteresowały? Więc będzie nam niebywale przyjemnie, jeśli dodasz do nich także swe opinie.

Należy przy planach przewidzieć również możliwość sprzedaży alkoholu i artykułów spożywczych, bo one właśnie obecnie dają sporą część przychodów, jakie generują stacje paliw.