Przede wszystkim ważne jest BHP dla pracownika i pracodawcy

Nieistotne, w jakiej placówce się znajdujemy bezpieczeństwo pracownika musi być najważniejsze dla pracodawcy. Trzeba powiedzieć, że w tej kwestii jesteśmy zgodni – bezpieczeństwo człowieka jest najistotniejsze. Jednak mają to na uwadze zwłaszcza Ci szefowie, którzy mają pod swoją kuratela osoby pracujące fizycznie.

Zapomina się bardzo często, że równie ważne jest bezpieczeństwo pracowników biurowych i innych osób, które może nie pracują fizycznie, ale również powinno dbać się o nich. Tu można, by rzec istotniejsza jest higiena pracy. Bywa, że pracodawcy zapominają o wielu ważnych rzeczach. Jednak BHP to normy, które dokładnie określają prawa i obowiązki każdego pracownika (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-urlop-wychowawczy-a-podstawa-wymiaru-skladek) i każdego pracodawcy.

szkolenie pracowników

Autor: HonoluluDistrict
Źródło: http://www.flickr.com

Tak, więc konieczne są, dzięki którym wszyscy otrzymują informacje, jak mają wykonywać swoją prace i co jest od nich wymagane. Nie chodzi tu o zwykłe służbowe sprawy związane z umową. Mowa tu raczej o warunkach, w jakich pracownik ma przebywać i owe zadania , które wynikają z umowy wykonywać. Trzeba jednak, będąc pracownikiem wiedzieć, że np. przy pewnej temperaturze, gdy brak klimatyzacji można pracować krócej, zasad jest sporo, warto się z nimi zapoznać i powiedzieć o nich pracodawcy, gdy ten ich nie przestrzega. Nie dajmy się wykorzystywać i nie zapominajmy że mamy nie tylko obowiązki, ale i prawa. Zdrowie jest tylko jedno, nie zapominajmy o tym.

Gdy chcemy, by jakiekolwiek normy były stosowane musimy sprawować nadzórNasz kraj ciągle musiał borykać się z różnymi trudnymi sprawami. Ostatnie 25 lat, to czas, kiedy wszystko zaczęło się zmieniać. Mimo to nadal jest w nasz jeszcze odrobina PRL-owskiego ducha, który mówi, że prawo swoją drogą, a życie swoją. Jednak by takie sytuacje miały miejsce jak najrzadziej stosuje się coś takiego jak. Dzięki temu można sprawdzić, w jaki sposób przepisy BHP są przestrzegane w różnych organizacjach. To niezmiernie ważne, bo czasem osoby zatrudnione nie chcąc tracić swoich posad nie zgłaszają różnego rodzaju łamania zasad BHP przez pracodawców. Przepisy BHP nakładają obowiązki na osoby zatrudniające pracowników, zdarza się, że lokal nie spełnia pewnych standardów, albo ilość przepracowanych godzin przez część pracowników jest za duża. Wszystko to sprawdza nadzór BHP i najlepiej by wszystko w naszej firmie było w porządku, bo inaczej może dojść do dużych kosztów i czasem likwidacji firmy.