Jak zmienia się rynek nieruchomości użytkowych?

Intensywnie rozmawia się o kryzysie gospodarczym, lecz mimo to nie zauważa się go na rynku lokali użytkowych. Szczególnie w warszawie, tak mocno rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie użytkowe wciąż sprzedają się praktycznie od razu.

biurowiec

Autor: D+H
Źródło: D+H

Jeżeli chodzi o biura Warszawa ma wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu powierzchnię użytkową idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. W dodatku praktycznie wszyscy deweloperzy oferują dopasowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb kupującego czy najemcy. Jeżeli zdecydujemy się na kupno w czasie budowy (sprawdź firma budowlana Wrocław) możemy mieć udział w planowaniu przeznaczonej dla nas powierzchni. Wtedy mamy gwarancję, że nasze biuro będzie miało dokładnie tyle pomieszczeń ile chcemy i o dokładnie takim przeznaczeniu, jakie wymyśliliśmy.

Klapy oddymiające

Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI

Nim weźmiemy się za poszukiwanie ofert powinniśmy pomyśleć co jest nam potrzebne. Część ludzi pomija ten etap, co w późniejszym okresie sprawia, że traci dużo czasu na oglądanie ofert zupełnie nie dopasowanych do ich potrzeb. Zaplanujmy ile potrzebujemy osobnych pokoi, czy potrzebujemy by w firmie mieć otwartą przestrzeń, czy potrzebujemy więcej niż jednego pomieszczenia socjalnego itp. Każdy taki szczegół ma znaczenie przy decyzji o lokalu. Jeżeli wyszukamy w sieci hasło „lokal użytkowy Warszawa” zobaczymy, że na rynku obecnie królują biura o wielkiej powierzchni. Dużo otwartej przestrzeni może pomagać w pracy i kontakcie, ale może też być problemem – to jest naturalnie uzależnione od specyfiki działalności firmy.

Przedsiębiorcy w dalszym ciągu decydują się w dużej liczbie na wynajmowanie przestrzeni biurowej, o wiele rzadziej na zakup. Jest to pewnego rodzaju asekurowanie się na wypadek zawirowań w przedsiębiorstwie. Kiedy zatrudniamy coraz większą liczbę pracowników łatwiej nam będzie wynająć większą przestrzeń niż nabyć przykładowo kolejną część piętra. Tak samo w wypadku ograniczenia zatrudnienia. Gdy firma się zmniejsza lepiej jest przenieść się do mniejszego biura niż ponosić koszty pozostania w wielkim. Gdy chodzi o wynajem biur Warszawa oferuje nam ogromny wachlarz wyboru, zatem z pewnością wyszukamy zarówno małe jak i ogromne przestrzenie. Szczególnie, że bez ustanku budują się nowe biurowce, a deweloperom zależy, aby wszystkie powierzchnie były użytkowane. Rynek lokali użytkowych aktualnie ma się dobrze. Zobaczymy tak właściwie dopiero w końcu roku, czy kryzys ma nań realny wpływ.

Źródło: